Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van itt olyan ember vagy...

Van itt olyan ember vagy ismer valaki olyat aki tudta normálisan használni hosszabb ideig a Straus fűkaszát?

Figyelt kérdés
Rengeteg történetet olvastam az interneten, nekem is csak rossz tapasztalatom van vele. Valakinek be vált?

2016. nov. 5. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
"a Straus" egy kínai gagyi-család "márkaneve".
2016. nov. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szomszédom testvére eljárt vele bérmunkában dolgozni egy nyáron, és összeszedte így egy profi Stihl kasza árát, most azzal dolgozik.

Meg az ilyen Straus-os kérdéseknél gyakran előfordul, hogy egy-egy ember nagyon meg van elégedve vele, mert nála sokat bírt.

De azért a nagy többség szidni szokta...

Valószínű, hogy hol innen, hol onnan veszi az alkatrészeket a gyár, és néha becsúsznak jó minőségű cuccok is, aztán aki ebből a szériából vásárol, az szerencsés lesz.

2016. nov. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. A Straus a zsákbamacska elő példája. Mi pár év vettünk egy ilyen fűkaszát. Motorikusan szép hangja volt,pörgött,de a damilfejet az első 20m2 után ledobta. Konkrétan a műanyag ház végigrepedt a csavar körül és a fej lerepült. Mivel 72 órán belül visszavittük így nem volt gond,helyette már csak MTD-t tudtunk hozni. Az egy vagy két évig ment, amíg az öntvény kis sarka le nem tört a motornál. Külön nincs,a komplett korbácsköteg akkor lett volna kb 26ezer, az egész kasza meg volt 24...

Ezt én is hallottam, hogy maradék alkatrészekből pakolják össze és hol jobb,hol rosszabb. Állítólag nagy konténereken jön be az, amire az ottani MEO azt mondja, hogy jó,ez még megnekül a zúzdától. És lehet csak a benzincsövet kell kicserélni egy minőségre, ami kb 3-500Ft, de lehet első 3 perc után elpattan a dugattyúgyűrű,mert olyan minőségi spiáterből készítették.

Összefoglalva személyes tapasztalatom nekem a fűkaszáról kb 20-30 perc. Viszont van egy kék színű 2000W-os sarokcsiszolóm is,az megy a mai napig, Eddig csak szénkefét kért,az meg ugyebár kopó alkatrész. Esetleg neten utána lehet keresni,de nem kis meló és nem is hiteles,de több ember tapasztalata szerint a minőség a burkolat színe alapján is változik. De ez lehet csak urban legend.


Üdv.

2016. nov. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az elektromos gépekkel nincsen gond, mondják helyben, hogy az MTD fűnyírók rosszak, láttam is ilyet, 16 ezer ft-ért javítatták, de nem működött sehogy sem. Én vettem egy MTD 1400 Wattos elektromos fűnyírót, az megy szépen, teszi a dolgát, vettem nem rég egy névtelen 2000 Wattos fűrészt, 40 cm vastag fákat vágtam vele nem rég, az is mint az állat, a fát gyökerestől kikapja a földből. A kábelezgetést leszámítva az elktromos kisgépek olcsón is jók, de ezek a benzinesek halál, munkára nem valóak, ebben tényleg azoknak van igaza akik a Stihl vagy a Husqvarnat preferálják, azokkal talán dolgozni is lehet.
2016. nov. 8. 09:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek, hogy az elektromos kivetelek sok esetben tartósabbak. Sajnos nekem ez falun,1000nm--es kert, nagy udvar mellett nem opció. Most a közeli rokonságon belül szoktam kölcsönkérni egy husqi fűkaszát. Az valóban bírja a 0-24 szolgálatot,igaz az ára is verte a 200ezret. Én tervezek jövő tavaszra beújjítani egy Garden Master márkájú benzines fűkaszát. Obiban láttam eddig,de ugyanezen nevű láncfűrészt a Metro is forgalmazza. Utóbbiból egy példány 7 éve szolgálja a családot. Eddig egy gyertya csere volt. Ebben megbízok.

Esetleg még a Hecht gépek jöhetnek szóba. Most kezd elterejedni és hiába kínai gyártás,eu-s a meo. Egy hivatásosan is gépjavítással foglalkozó személy mondta nekem, hogy megkeresték már őt is, hogy legyen hivatalos szervízpartner,szerintem egy ár/érték/szervízháttér függvényében meg lehet próbálni.

2016. nov. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok jót nem hallani a straus-okról.

De alkatrészt lehet hozzá kapni minden vásárban a románoktól!

(Felénk vidéken)

Azt kell eldönteni hogy mire használja az ember,mármint hogy mekkora munkákat akar vele csinálni.

Speciel én is husit vettem 220-ért,olyan érzés is volt mintha a fogamat húznák mikor odaadtam az árát,de legalább tudom hogy gép marad hosszú hosszú évekig,,legalábbis remélem!

Ilyen strausokat meg benem engedek a tanyába,ha egy mód van rá.

2016. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!