Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok segíteni? Zsigmond...

Tudnátok segíteni? Zsigmond Király Egyetem, Edutus

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy ZSKE diplomával sok helyről elküldenének. Viszont, ha ez egy egyetem, akkor miért nem lesz a diplomám teljes értékű? Azt megértem, hogy nyilván jobb a Corvinus stb. erős egyetem, viszont nem tudok 460pontot felmutatni. Így egy olyan egyetemet keresek, ahol teljesíthetőnek tartom a követelményeket. A ZSKE és az Edutus a legszimpatikusabb. Tapasztalta valaki, hogy itt szerzett diploma miatt nem kapott meg valamilyen munkát a későbbiekben?
2018. jan. 22. 18:38
 1/5 anonim válasza:
89%

Szia!


Én az edutusra járok, ez lesz a negyedik félévem. A sulival minden rendben van, tanárok rendesek, de az anyagot rendesen megkövetelik. Az egyik barátom a bge-n kezdte velem egy időben és elmondható, hogy ugyanazt kérik számon, de ettől függetlenül lehúzzák a sulit akik nem ismerik. Úgy gondolom, hogy ez a munkáltatók részéről is így lesz mikor végzek, egyértelmű, hogy hátrányba leszek, de nem jött össze a pont és ez a legolcsóbb alternatíva úgyhogy ez van. Meglátjuk mit hozz a jövő. Tehát nem rossz iskola, de mindenképp bele kell kalkulálni, hogy hátrányba leszel. Sokan akik, magánintézménybe tanulnak mint zsk krf stb buta érveket hoznak fel, de a végén csak az számít, hogy kapsz-e lehetőséget az interjúra és igenis vannak helyek ahol csak a BGE-BME-BCE játszik. Mint mondtam ez van. :(

2018. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Mindkettő alibi suli, elhelyezkedési lehetőségeid nem lesznek túl fényesek vele.
2018. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az alibi suliban is van számonkérés, államvizsga! Kétlem, hogy ez annyira eltér a többitől. :)
2018. jan. 30. 18:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Közel sem olyan kaliberű, nyilván közel sem fogsz annyi rendelkezni, mint normális egyetemeken. Egy olyan szakmában, ahol amúgyis túlképzés van öngyilkosság ilyen helyre menni. Összes nagy multi BCE, BGE vagy BME diplomát követel meg.
2018. jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bírom az ilyen kérdéseket, mindig előjön a sok BME/Elte/Corvinus hallgató és elmondják mi a tuti. Inkább a könyveket bújnák...


A munka világából jelentkezem: teljesen mindegy hol szerezted a diplomádat. Amennyiben hiányszakmába mész (pl. informatika), örülni fognak, ha van egyáltalán jelentkező. Felvesznek, kipróbálnak, majd döntenek sorsodról.


Nem egy és nem is kettő BME-s programtervező informatikát végzett csodabogár fordult már meg nálunk. A tojáshéj még ott tapadt a fenekükön, egy forintot sem ért a munkájuk, de elvárásaik, na azok voltak dögivel. Hamar el lettek küldve. Ellenben van olyan munkatársam, akinek csak OKJ-je van, de már évek óta itt van.


A lényeg: nem az számít hol végeztél. A diploma maga sem számítana, ha az automaták nem szűrnék ki a hiányát. Ami fontos, hogy az egyetemi évek alatt mennyit tanulsz. Az ajánlott irodalom nem viccnek van ott, fejlesszed magad. Hidd el, sokkal többet ér egy ZSKE-s, aki végigtanulja az éveket, mint egy BME-s, aki csak a kettesre hajt, majd 8 év alatt talán lediplomázik.


Az iskola mellett érdemes még szakmai okleveleket beszerezni, ezek sokat segítenek az elhelyezkedésben (informatikánál maradva, pl. cisco vizsgák).


Végül, ha tudsz, dolgozzál mellette. Akár heti egy napot is, minimálbéren. A lényeg, hogy lesz munkatapasztalatod, ez mindennél többet ér.

2018. márc. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!