Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme Edutus, Tomori,...

Van értelme Edutus, Tomori, GDF-en, Kodolányin, Metropolitan, Wekerle-n, Zsigmond Király Egyetemenen diplomázni vagy a munkaerőpiacon semmibe veszik a képzéseiket?

Figyelt kérdés
Van ezek között olyan ahol nagyon könnyű a matek, mikro, számvitel, plusz az összes számolós tárgy és szinte semmit sem kell tanulni a többi tárgyukra sem?
2018. jan. 19. 01:34
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Más nevében nem tudok nyilatkozni, de mi pl. semmibe vesszük. Az alkalmazottaink 80%-a BME-n végzett, a maradék ELTE.
2018. jan. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahol nagyon könnyű minden tárgy, azt nyilván semmibe veszik.
2018. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek közül még a METU-nak vannak a legjobb helyezései a felsőoktatási ranglistákon. De igazából ha valaki jól beszél több nyelvet, akkor bármelyikkel el tud helyezkedni mondjuk egy SSC-ben.

Egyébként hányszor írod még ki ezt a kérdést?


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Itt ahogy az utolsó kommentelő példái is mutatja, van értelme. Remélem most már lenyugodsz, és nem írod ki többször.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2018. jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Hát a METU lehet nem egy Corvinus egyetem, de azért nem illik ezek a putri főiskolák közé, ahova besoroltad. Hiába divat mocskolni.

Konkrétan erre az Edutus-ra most gugliztam rá életemben először, és röhej, hogy így néz ki egy felsőoktatási intézmény épülete. :D


Az új HVG gazdmenes rangsorában például a Neumann János Egyetem (régi Pallasz Athéné Egyetem/Kecskeméti Főiskola) és az Óbudai Egyetem közé sorolták, ami azért annyira nem alja kategória, OE-n kívül megelőzi például az IBS-t, SZIE-t, és a zalaegerszegi BGE-t is, ami nem is rossz.


Kérdéseidből ítélve te olyan iskolát keresel, amit a legkevesebb tanulással és szenvedéssel megúszhatsz.

Én a METU-n csináltam a mestert, előtte egy nagy vidéki egyetem diplomáztam (ME), és egyáltalán nem éreztem, hogy hú de lazább lenne minden.

Hidd el, jött már ide olyan ember, akinek olyan ambíciói voltak mint neked, és első félév után 7-ből 6 bukott tantárggyal, lehajtott fejjel ment el innen. Ráadásul a Metropolitan irgalmatlanul lehúzza a rosszul teljesítő diákokat mindenféle költségekkel.


ZSKE-t javaslom ilyen tekintetben, számvitelen üresen adod be a zh-t, a tanár akkor is ráírja a kettest, ki van adva nekik, hogy nem buktathatnak. Pont ilyen embereknek van kialakítva az az egyetem.

Az első meg nem tudom, hogy hol dolgozik, -talán a tudományos akadémián-, de én is egy elég jó nevű multinál vagyok, és itt Dunaújvárosi Főiskolán végzettől elkezdve volt ÁVF-esekig mindenféle ember van.

2018. jan. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ez az azért összetettebb kérdés.


A kodón végeztem bölcsész szakon. az iskola rossz hírű (nem véletlen), viszont a gazdasági szakjai semmivel sem gyengébbek, mint más intézményben, ennek ellenére mindenki azt hiszi, h minden kodós szakot tanulás nélkül el lehet végezni.

2018. jan. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Vannak szakmák, ahol fontos a konzervatív képzési múlt, lásd a jogot vagy a mérnöki szakirányt és az orvoslást. A nagy irodák csak magasan kvalifikált egyetemekről vesznek fel. Ez már már közhely hisz külfödön is ez megy (Harvard, MIT) De valljuk be hogy létezik jópár jól kereső, alkalmazotti szférában levő alany aki "beérte egy rangon aluli diplomával" és sokszor ugyanott van mint a menőbb egyetemek csemetéi, vagy még rá is ver fizuban/beosztásban. Saját tapasztalat. Én Metus voltam ráadásul művész karon..
2018. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
#6: mérnököknél semmi köze hozzá a konzervatív hozzáállásnak: mi felvennénk akár diploma nélkül is bárkit, aki amúgy jó, csak ilyennel még nem találkoztunk. Az a tapasztalat, hogy az megy GDF-re, aki nem elég jó egy rendes egyetemre, ennyi.
2018. febr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!