Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti megmondjátok a szüleiteknek...

Ti megmondjátok a szüleiteknek, hogy mikor vizsgáztok?

Figyelt kérdés
2018. jan. 23. 04:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel ők visznek be. :) De ha van még bérletem, akkor nem. :D
2018. jan. 23. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mert itt mindenki leoltott, hogy mekkora kisnhazug vagyok, hogy én erről nem számolok be...
2018. jan. 23. 04:29
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fárasztottam őket részletekkel. Tudják maguktól is, hogy mikor van vizsgaidőszak, legfeljebb programok összehangolásakor jeleztem, hogy január x-ig vannak vizsgáim.
2018. jan. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Jó, hát nálam van, amiből többször kellett mennem, elhúzódott a dolog

Csak itt annyira bunkó volt mindenki, hogy a szülőnek illik tudni róla, hazug vagyok, úgyis rájönnek. Napokig bűntudatom volt, hogy nem számolok be róla.

Nem tudom, nagyon pontosan tudják, hogy mikor van vizsgám, mert akkor nem vagyok otthon és sejthetik.

2018. jan. 23. 05:36
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Vizsgát írsz, tehát feltételezem +18 vagy és egyetemre jársz. Én el szoktam mondani a szüleimnek a vizsgát, de csak azért mert külön élünk és szeretem őket büszkévé tenni. De 18 év felett nem tartozol kifejezetten beszámolási kötelezettséggel, főleg ha államin vagy és nem fizetik neked a sulit. Ha igen, akkor néha-néha azért illene beszámolni nekik.
2018. jan. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

De minden egyes vizsgáról? Amúgy én fizetem és nem ők.

De el is várják, hogy minden lépésemről tudjanak. Annyira elegem van, próbáltam egyedül intézni. Nyilván, ha csúszás vagy stb., azt illik elmpndani, de nem érzem szükségességét, hogy beszámoljak itthon, mint általánosban.

Komolyan napokig emésztettem magam, nem aludtam, hogy mit mondok, miért megyek újra vizsgázni. Itt os lehordtak.

Azért gondoltam, hogy itt mindenki beszámol a vizsgákról otthon részletesen.

2018. jan. 23. 05:46
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Igen, mivel mindig kérdezik, hogy mikor lesz a következő, mennyi van még. Meg aznap este felhívnak, hogy hogy sikerült, vagy hogy érzem, hogy ment.:)


Jó a kapcsolatunk, sosem szidnak le, maximalisták, de sosem büntetnének a kettes miatt vagy a bukásért, tudják, hogy nem egyszerű, meg hogy én is mennyire szeretem ezt a szakot és szivemen viselem a jegyeimet... Első vagyok a családban, aki egyetemre ment, azért is.:) Annyi csak a kikötésük, vagy amit szoktak mondani, hogy ha otthagyom, vagy fizetnem kell, azt ők nem fogják tudni finanszírozni... Ilyen feltételek mellett én nem félek nekik őszintén elmondani mindent.

2018. jan. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Velem nagyon ordítoznak egy szimpla bukásért is. Nagyon-nagyon, meg ís ütött apám, elhord mindennek. Bármire képes, vérbefagyott szemekkel.

2 év alatt se jött rá, hogy működik, csak a megbuktál piszok.... Ő sem jârt egyetemre, azt hiszi, ha meghúznak valamiből, az mekkora gond.


Bâr így is életem baklövése.

2018. jan. 23. 06:40
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
Ne haragudj, de miért nem költözöl el? Az én szüleim sem jártak egyetemre, de meg tudtam velük értetni, hogy hogyan működnek a dolgok, hogy nem katasztrófa egy 1-es stb. Szerintem ha nálatok nem lesz javulás, ideje koliba vagy albérletbe költöznöd. Inkább többet nélkülözöl, de legalább az idegrendszered ép marad.
2018. jan. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%

9-essel értek egyet, el kéne költöznöd. Nem tudom, hogy Pesten jársz-e suliba vagy vidéken, de már egész jó árban lehet albérletet szerezni, ha összeállsz mondjuk több barátoddal vagy szaktárssal. Ez az egy a megoldásod, suli mellett vállalsz valami diákmelót, vagy tényleg mindent beleadsz, és megpróbálsz megcsípni egy ösztöndíjat. Ha elköltözöl, talán még a jegyeid is javulnának, mert nem kéne minden nap a szüleiden idegeskedni.

Ha meg ezek nem megoldhatók, próbáld meg többször, érthetően elmagyarázni apukádnak a vizsgarendszert, meg hogy hogy működnek a dolgok egyetemen.

Engem is vertek kiskoromban, de ha most kezetemelnének rám 18 felett, többé szóba se állnék velük. Tiszteld magad annyira, hogy nem hagyod hogy tovább zsaroljanak érzelmileg.

2018. jan. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!