Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-t mennyire ismerik...

Az ELTE-t mennyire ismerik külföldön? Egy ELTE-s diploma ér valamit kint? (Főleg Olasz- vagy Spanyolország érdekelne, mert ezeket a nyelveket beszélem)

Figyelt kérdés
Egyelőre csak felmerült a kérdés általánosságban, nincs semmi konkrét terv. Még a szakon is gondolkozom, így azt se írtam direkt.
2018. jan. 26. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismered egyáltalán ezeket az országokat? Tudod mik a lehetőségek? Nekem is álmom lenne Spanyolországban élni, de ott az 50%-os munkanélküliség a szomorú valóság, a görögök után a második legmagasabb az arány...
2018. jan. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen ismerem sajnos, de nekem például 1 ismerősöm van, aki kiment Spanyolországba 2,5 éve egy szimpla érettségivel és társalgási szintű angollal (a spanyolon kívül) 18 vagy 19 évesen és mára elég jól él, jobban, mint itt a 20-21 évesek átlagban.

Hallottam sokat a déli mentalitásról és a munkához való hozzáállásukat is, és az is sokat elmond, hogy ez a lány azt mesélte, két kezüket összetették kb, hogy találtak egy ALAPSZINTEN angolul beszélő eladót egy reptéri üzletbe... a magyar eladói fizetés duplájáért kb. Két nappal azután, hogy megvoltak a papírjai, már dolgozott. (Persze azóta nem ott van, ez csak ugródeszka volt neki.)


De ezt csak érdekességképpen írtam :) Amúgy ahogy írtam a kérdésben is, semmi komoly tervem nincs, nyilván rengeteg mindentől függ, hogy 4-5-6 év múlva ki akarok/tudok-e költözni akár rövidebb időre. Éppen csak felmerült az egész.


De akinek van tapasztalata a kérdéssel kapcsolatban, ne tartsa magában légyszi :))

2018. jan. 27. 00:22
 3/3 anonim válasza:

Mindegy, hol szerzel diplomát, ha kint használnod kell, honosíttatni kell, ami borzasztó macerás. Nem nézik, honnan jött.

Amúgy én Spanyolországban élek, Málaga mellett, valóban nagy a munkanélküliség, spanyol nyelvtudás elengedhetetlen. A többi szerencse kérdése... Ismerősödnek volt, neked lehet nem lesz, bár ezzel nem akarom azt mondani, hogy nem éri meg megpróbálni. De azért legyél felkészült, legyen tartalékod, hogy ha nem találsz munkát, az első pár hónapot ki tudd húzni. Megéri belevágni, Andalúzia a legjobb hely a világon, én imádok itt élni.

2018. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!