Kezdőoldal » Utazás » Európa » Diploma nélkül mennyire érné...

Diploma nélkül mennyire érné meg Spanyolországba költözni? Illetve Barcelonába katalán nyelvtudás nélkül (angol, spanyol, magyar van)

Figyelt kérdés

2016. ápr. 20. 06:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Háát, ennél kicsit bővebben is kifejthetnéd - mire gondoltál, milyen munkára?

Pl. semmit nem írtál, milyen szinten beszéled ezeket a nyelveket? mennyi félretett pénzed van, amivel neki tudnál kezdeni (lakásbérlés), stb.

Spanyolországban a legnagyobb a munkanélküliség az EU-n belül, egy lakás bérlése helytől függően 30-400 eurónál kezdődik.

2016. ápr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
bocsánat: 300-400 euro-nál kezdődik
2016. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Építész mesterdiplomás végzettségű portugál ismerősöm ott él, pályaelhagyó és egy bárban pultos / alkalmanként szakács lett belőle. Havi 1000-1200€-t keres, ha nem lenne PhD-s, igen jól kereső pozícióban a felesége, nagyon szarul élne. Katalán nem kell, kasztíliaival bőven elvagy.
2016. ápr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, hogy vitatkozom, de azért 1.000 euroból már nem kell olyan szarul élni... Persze itthon is van, akinek az 500 ezer ft is kevés...
2016. ápr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

#1: Igazabol barmilyen munkat elvallalok (nyilvan ilyen utszelin es hasonloakon kivul). Lesz egy erettsegim es egy pincer szakmam, de pincer nem szeretnek lenni. De akar gyorsetteremben is dolgoznek (most Burgeres vagyok, szoval van tapasztalatom). Az angol jol megy, jovote tervezek egy emelt szintu erettsegit belole, a spanyolt meg csak nemreg kezdtem el tanulni, de szerencsere jo a nyelverzekem, ugyhogy jol haladok. Nyaron be szeretnek iratkozni egy nyelvtanfolyamra is, egy kozepszintet el szeretnek erni indulas elott.

Hogy mennyi penzem lesz, arrol egyelore fogalmam sincs, 1,5 ev mulva mennenk ki egyik baratnommel. Gondolom egyutt berelnenk alberletet, ugyhogy a koltsegek felezodnenek.

2016. ápr. 20. 21:47
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Hát az angolra nem nagyon lesz szükséged, mert ők nem beszélnek angolul, ráadásul az angol turisták sem nagyon jellemzőek Spanyolországban - legalábbis a tengerparton...

1,5 év még sok idő, az, hogy most mi van, egy dolog, de szinte naponta változik az élet, amit most írunk, egyáltalán nem biztos, hogy 1,5 - 2 év múlva is igaz lesz.

Tegnap jöttem haza Spanyolországból, elég sok koldust is láttam.

De 49 éves, normális kinézetű férfi is az utcán állt, egy táblára írta, hogy munkát keres. Szóval azért ott sem fenékig tejfel az élet...

2016. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is hallottam már olyanokat Spanyolországról, hogy nagy a munkanélküliség, ott se túl jó a fizetés, de magasak a költségek... :/ De mégis, maga az ország, az emberek, a foci, a hozzáállásuk mindenhez, a kajáik, a zenéik, meg ez az egész déli életstílus, mentalitás úgy vonz. Na meg az se hátrány, hogy ha Barcelonában találnék munkát, bármikor összefuthatnék az utcán a kedvenc focistáimmal.
2016. ápr. 21. 07:27
 8/12 anonim válasza:
Mi lett ebből a tervből azóta?:)
2018. jan. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én is kiváncsi lennék!
2019. júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Hát az angolra nem nagyon lesz szükséged, mert ők nem beszélnek angolul, ráadásul az angol turisták sem nagyon jellemzőek Spanyolországban - legalábbis a tengerparton..."


Nem tudom te hol járhattál, de Spanyolország tengerparti része pont arról ismert, hogy tele van brit turistákkal. Alicante mellett Benidormban pl. van hogy szinte csak angolok vannak. Mallorcán levő Magalufról nem is beszélve.


Amúgy ott élhéshez kell a spanyol, mert aki ott angolul is beszél, annyira erős és vicces akcentussal hogy inkább a spanyollal érdemes probálkozni. Ha még katalánul is tudsz külföldiként, kb. családtagnak fogadnak el.

2021. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!