Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kiderül, hogy "vidéki"...

Ha kiderül, hogy "vidéki" orvosira járok, miért csinálnak úgy rögtön az emberek, mintha valami utolsó büfészak lenne?

Figyelt kérdés

2018. jan. 26. 21:36
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
90%
Majd nem csinálnak így, miután elvégezted és elhelyezkedsz, a két kezét fogja összetenni mindenki akit majd megvizsgálsz, vagy rendbe teszel, vagy megműtesz ...
2018. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
84%
XDDDDD
2018. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy mind a privát életben, mind pedig "nagyban" is ugyanazt látom: köpködnek az emberek a vidéki orvosira (végülis ott is orvos leszel; hát nem egy SOTE, de azért nem rossz), vagy mikor kérdezte egy távolabbi ismerősünk, hogy hol tanulok. Válaszolok, hogy orvosin. Erre rögtön rávágja, hogy "SOTE?!" Mintha attól különb vagy képzettebb orvos lennék, hogy Budapesten vagy máshol tanulok. Mintha ettől függne.... De ide tartozik a vidéki orvosik non-stop lejáratása is. Nincs még egy szak, ahol évente 5x elővennének rangsorokat, hogy a budapesti képzés mennyivel, de mennyivel jobb és színvonalasabb, mint a vidékiek, majd a következő cikkben megy a sírás, hogy elmennek itthonról az orvosok....
2018. jan. 26. 21:48
 4/40 A kérdező kommentje:
Talán nem kéne sz...rrá alázni a 4-ből 3 orvosit, és a budapestit dicsőíteni, utána meg még elvárni, hogy a "sz...r kis vidéki hulladék doki" maradjon ám itthon gyógyítani az "ótvar kis diplomájával".
2018. jan. 26. 21:49
 5/40 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem azért ennyire nem súlyos a helyzet. Nem tudom, te milyen környezetben mozogsz, de én az egyetemi éveim alatt egyetlen egyszer kaptam meg azt, hogy "SZTE? Nem baj, legalább orvosi". Felvilágosítottam az illetőt, hogy a SOTE-ra is bőven meglett volna a pontom, de én nem oda szerettem volna menni és pont. Ezen az egy eseten kívül soha senki nem rugózott azon, hogy vidékre járok.

És most, hogy dolgozom, a betegek sem jegyzik meg, hogy "Ugye a SOTÉ-n tetszett végezni?":D


Szerintem szimplán hagyd figyelmen kívül ezeket és kész.

2018. jan. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
4%

Mert az iskola presztízse is számít. Mindenhol.

A károlis vagy pázmányos jogászokra ugyanígy csak legyint mindenki.

2018. jan. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó ezt kifejtenéd, hogy a presztízs is számít mindenhol? Tapasztalatok? Vagy aki nem a SOTE-n végez, az ennyi erővel fel is kötheti magát?

Én is vidéki orvosin tanulok.

Szerintem nem jó a párhuzam. Az orvosi egyetemeknek képzés helyétől függetlenül van presztízse, csak a 4 kart szeretik az emberek hasonlítgatni, de önmagában, az, hogy orvosi egyetem, az is nagy presztízsű, képzési helytől függetlenül.

Míg orvost 4 egyetemen képeznek, jogászt 8 vagy 10 helyen.

Vagy milyen presztízsről beszélsz? Mert pl a Semmelweis klinikáin is vannak intézetigazgatók, klinikaigazgatók, akik egyébként vidéken diplomáztak anno. ("A sz@r, hulladék vidéki képzést kapták csak.") Érdekes, ott szakemberek nem csinálnak ebből presztízs kérdést, laikusok meg igen, hogy csak a SOTE, csak a Semmelweis, csak ott van színvonal... Persze egészen addig, amíg nem egy "retkes kis vidéki" orvos menti meg az életüket, mikor összeesnek az utcán.

Aranyos "presztízs" miatt lenézni az orvosokat, de miért maradnánk akkor Magyarországon? Hogy köpködjetek, hogy "jaj, te tök ostoba vagy, nem is a SOTE-n tanultál!"? Inkább kimegyek külföldre, fizessenek meg, visszafizetem a tandíjat, aztán inkább nézzenek le külföldön, mert magyar vagyok, mint itthon, mert nem a SOTE-n végeztem.

Egyébként érdekes, hogy egy olyan szak presztízséről beszélgetünk, ami az országban az egyik legnehezebb képzés (mind a 4 helyen), ezeket hasonlítgatjuk össze, hogy a SOTE-hoz képest mekkora csicska orvosokat képeznek vidéken, meg csak a SOTE, hajrá SOTE, közben meg alig van orvos az országban, és a köpködés után mindenki meg van lepődve, hogy az "ostoba, tanulatlan" vidéken diplomázott orvosok, hogy tudnak külföldre menni (és miért is dönthettek így... hát miért??) és nem marad orvos az országban.....

Szóval a presztízs hiánya nem orvosi egyetemeknél kezdődik szerintem.... Se vidékinél, se pestinél. Ezeknek mind nagy presztízsük van, a legnehezebb képzések közt vannak.

2018. jan. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
77%

Mert sokan vannak, akik azt a szart csinálják, hogy csak az alacsonyabb ponthatár miatt választanak vidéki egyetemet. Az az egyetem attól nem lesz szar, csak sok az ilyen alibiválasztás... És budapestiként inkább lemegy Szegedre, meg néz albit is, csakhogy felvegyék. Ezzel az az icipici bajocska, hogy aki már a választását is arra alapozza, hogy egy emelt bioszt és kémiát/fizikát nem bír elég jól megírni, az véleményem szerint nem való orvosira, mert bele fog dögleni a bikémbe és társaiba.


Lényeg a lényeg, nem büfészak, csak az ilyen idióták miatt hajlamosabbak lenézni.

2018. jan. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
84%
Jaj de régen volt ilyen kérdés, kezdett hiányozni.
2018. jan. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
95%
A ponthatár meg nyilván a jelentkezők számától függ, nem a szak minőségétől.
2018. jan. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!