Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon félek, hogy jövőre...

Nagyon félek, hogy jövőre amikor gimibe megyek nem lesz időm semmire a tanulás miatt, szóval egy kb 4-es átlagért kb mennyit kell ott tanulni? Nagyon nehéz? Ti mennyit szoktatok tanulni? Milyen a gimnázium?

Figyelt kérdés
(Ez a kérdés azokhoz szól leginkább akik most Gimisek)
2018. jan. 28. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Gimi meg személyiségfüggő is. Átlagos nehézségű gimiben jártam, szerintem átlagos képességű diák voltam. Órán figyeltem, délután 1-2 órát szántam a tanulásra (vagy ennyit se) és simán 5-ös voltam a legtöbb tárgyból. Úgyhogy annyira nehéznek nem mondanám, volt mellette bőven szabadidőm. Nyáron ballagtam úgyhogy már nem vagyok gimis, de gondolom az elmúlt félévben akkora nagy változás nem volt a középsulikban. :D Amúgy jó volt a gimi, én szerettem.
2018. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én két éve végeztem, remélem még belefér:D Jól írja az első, ember és gimi függő. Én "elit" gimibe jártam, az osztályban 7.ben olyan középen voltam átlag szerint aztán 12.re fokozatosan egyre inkább a lista tetejére kerültem, 12.ben kitűnő voltam, de az osztály kb harmada 4,8 felett volt, kitűnő is volt több, szóval összességében nem voltam kiemelkedően jó, zseni se vagyok és lehettem volna sokkal szorgalmasabb is. Nem haltam bele a tanulásba, elég sok mindenre volt időm mellette. Bejelentett dolgozatokra tanultam, előtte lévő nap főleg délutánja az arra ment el kb, de több napot ritkán tanultam dogára. A házikat legtöbbször megcsináltam, de volt hogy hazafelé a buszon vagy óra előtt, másik órán, stb:D Ezen kívül óra előtt átolvastam az anyagot ha lehetett felelésre számítani, de ennyi. Szóval egyáltalán nem vészes. Élveztem a gimis életet, főleg a vége felé, de az elejéről is sok szép emlékem van:)
2018. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a környék legerősebb iskolájába járok, kéttannyelvű gimibe (10. osztály). Nekem van időm mellette versenyszerűen sportolni, és az átlagon is stabil 5,0. Szóval ha jó képességeiddel vannak, nem kell aggódnod, menni fog. (Azt viszont nem mondom, hogy nem leszel fáradt a hét vége férfi, vagy hogy nem jár más lemondással az, hogy párhuzamosan tanulj és sportoljon.)
2018. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%

A Tanulmányi átlag nem jelent semmit, ha szándékodban áll Egyetemen tovább tanulni akkor már előre érdemes belőnöd hogy miben tudsz átlagon felül teljesíteni és abba több időt beleölni + egy nyelvet jól megtanulni ami lehetőleg az angol legyen, ha a matek megy jól akkor ne parázz az irodalomra ha a töri akkor ne törd magad a fizika miatt, legyen meg mindenből a kettes de amiben igazán jó vagy abban legyél igazán jó mert az hogy te kitűnő voltál soha a büdös életben nem fog érdekelni senkit de hogyha te megnyersz egy Irodalom OKTV-ét akkor mindig emlékezni fognak rád.


A gimi tud jó is lenni meg szar is, nekem vannak jó és rossz emlékeim is, sajnos én akkor még és talán most se voltam az a közösségi ember így barátságokat nem igazán tudtam kötni, viszont mindenféleképpen az ember fejlődik ezt értsd úgy hogy nem csak a tudás szintje hanem az alkalmazkodó/kapcsolat teremtő készsége is.


Amit én tanácsolni tudok hogy vágj bele bátran és ne félj az a legrosszabb ha félsz :,D

2018. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!