Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz a biológia emeltszinű...

Nehéz a biológia emeltszinű érettségi?

Figyelt kérdés
Nem volt biológiám középsuliban,de az egyetemhez emelszintű biosz kell,és magam kéne behoznom. Miből áll? Elmélet,tehát tanulható, vagy van esetleg más is amit tudnom kell?

2018. jan. 30. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

A biosz tanulható nem kell más hozzá csak szorgalom, de persze van olyan része is amit előbb megkell érteni mint megtanulni

Annyival tudsz magadon a tanuláson kívul segíteni esetleg, hogy olyan iskolába mész majd érettségizni belőle, ami nem erős szinten tanítja

ott valszinuleg elnézőbbek

2018. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A neten megtalálod a követelményeket, én ezek kinyomtattam és e szerint haladtam. A panemsulis könyvet, a treffortos és Mándics Dezső munkafüzetét használtam, nekem ez bevált. Az pedig teljesen mindegy, hogy milyen középiskolában szóbelizel, hiszen a vizsgáztató tanárok is más iskolákba vannak beosztva, ergó nem annak a sulinak a tanárai vizsgáztatnak. Egyébként tényleg jól tanulható az anyag, szerintem tipikusan az a tárgy, amiből jó kis ábrás-rajzos jegyzeteket lehet készíteni, így jobban megmarad a dolog. És az ismétlésre mindíg szánj időt, akár minden témakör után, hidd el RENGETEGET számít.
2018. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igyekszem majd. A tanulással nincs gondom,ha megérteni,megjegyezni kell dolgokat,csak a matek meg a számolással akadok el néha.Azért nem értettem miért annyira nehéz a biológia,hiszen amikor én tanultam még nem volt atomtudomány,csak sokrétű.
2018. jan. 30. 23:04
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Egyetlen egy számolós része van, a populációgenetika és a genetika, de kb csak százalékot kell tudni számolni. Ha megérted az anyagot akkor biztosan nem lesz gond ezzel sem.
2018. jan. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz, csak tömény. Nálunk sok könyvben lévő apróbetűs dologra kérdeztek rá, de semmi rejtett meg becsapós kérdés. Célszerű ábrákkal tanulni, jobban megmarad. Nézd meg a korábbi érettségiket, abból látni fogod, mennyire nehéz vagy könnyű.


Sulit nem tudsz választani emelten, szóval az első fsságot ír. Nem, mintha nem egységes lenne a javítókulcs. Aki meg szerintem írt egy 80% körüli emeltet, annak a szóbeli már meg sem kottyan. Nagyon alap témák voltak. Nekem azt hiszem, a vérképződés és a szén körforgása. Szóval nem kell túlmidlsztifikálni.

2018. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem nehéz, ha időben leülsz tanulni (plusz folyamatosan ismételsz), és ha van motivációd.
2018. jan. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem csak populációgenetika és genetika számolás szokott lenni, sőt, ritka, hogy csak az van. Lásd pl.:

[link]

(IV. szívciklus)


Amúgy nem különösebben nehéz, bár attól is függ, mihez képest.

2018. febr. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!