Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy 23> éves egyetemista...

Egy 23> éves egyetemista "gólya" hátránnyal indul az egyetemen, egyetemi életben?

Figyelt kérdés
Idén mennék nappalis képzésre. Tanárira. Nem lesz hátrány a korom?

2018. febr. 1. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiben sem lesz hátrányod.
2018. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon parázom pedig. Tényleg félelmet érzek. :D
2018. febr. 1. 13:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
En idosebben fogok menni. ;)
2018. febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz hátrány. Senkit sem fog érdekelni.
2018. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Huszonévesen még teljesen okés elkezdeni az egyetemet. Idősebbként is csak annyi "hátrányod" lehet, hogy nem tudsz a csoporttársaiddal barátkozni, mert már nagyon nem egy korosztály vagytok. De a kor előrehaladtával szerintem a legtöbb ember nem is igényli már a 18-20 évesek társaságát. :D


(A relációjelet amúgy fordítva használtad.)

2018. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
NEm használtam fordítva. Októberben leszek 23.
2018. febr. 1. 13:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, senkit se fog érdekelni. Gimnáziumban/középiskolában kb számon volt tartva, hogy ki hány éves (hát ott jó hogy feltűnő, ha 30 ember között 1 valaki 4 évvel idősebb:) ). De a felsőoktatásban teljesen vegyes a felhozatal, lesznek 18 évesek is, de lesznek nálad jóval idősebbek is.
2018. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is. Engem sokáig cikiztek azzal, hogy 20 leszek, mire leérettségizek, mindenki azt hitte, hogy buktam. De évvesztes vagyok meg nyelvi előkészítő osztályban kezdtem el a gimit. Ősszel megyek egyetemre én is, 23 leszek, mire végzek. Nem kell foglalkozni mások véleményével, egyetemre bármikor lehet menni. A kisgyermeknevelő szakot fogom elkezdeni az ELTE-n, a nyílt napon láttam egy 35-40 közötti nőt, őt az óvodapedagógus képzés érdekelte. Semmiről nem vagy lemaradva, ha tudod, hogy mi érdekel. Barátkozni bármikor lehet, egyetemen már ez is más, egyáltalán nem leszel hátrányban.
2018. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-öshöz annyit, hogy én 30+-osan most a második szakomat végzem, és egyáltalán nem érzem, hogy kilógnék a sorból. Nem járok bulizni, és néha vicces belegondolni, hogy amikor én érettségizem, a többiek még oviba jártak:), de az egyetemi témák összekötnek, pedig elég sok a lukas óránk (sajnos), de órák hosszat remekül el tudunk beszélgetni, és nagyon jó barátokra leltem.

Ugyanez megtörtént fordítva is. Az első szakomon volt egy 40+-os nő, őt is simán befogadtuk.

Szóval kérdező, nem, nem ér semmilyen hátrány.

2018. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 23 évesen mentem vissza az egyetemre, először érettségi után 19 évesen próbáltam ki, akkor nem ment valami fényesen, de most "érettebben" sokkal jobban érzem magam az egyetemi életben, és a tanulás is sokkal jobban megy. Szerintem semmi hátrányom nincs abból, hogy idősebb vagyok, és bár én részben saját hibámból lettem 23 évesen gólya, de így sem kaptam egy rossz megjegyzést sem erre. Ami azt illeti az egyetem nem középiskola, ahova mindenki egyből általánosból kerül be, szóval elég sok különböző életutat megjárt emberrel találkozni itt, aki nem 18-19 évesen kezdte az egyetemet, ráadásul sok ember van itt 18 és 30 között, és nem csak azt nehéz megmondani ránézésre, hogy ki hány éves, de azt is, hogy ki a hallgató, és ki a tanár.
2018. febr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!