Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 67 ponttal felvesznek az...

Timiandi kérdése:

67 ponttal felvesznek az alábbi gimnáziumokba?

Figyelt kérdés

1. Berzsenyi humán szak

2. Teleki 5 éves magyar-töri

3. Leövey angol nyek

4. Színyei fél osztály angol-német


67 pont az írásbelim és 48-at viszek



2018. febr. 2. 19:26
1 2 3
 21/24 Cseme Szaffi válasza:
Nekem is 67 a központim és 4,78 az átlagom.Van esélyem Tekei bioszra?Ott kell szóbeli?
2018. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

19es vagyok.

Sehogy, mivel azt majd akkor es ott kell tudnod. Ha nem tudsz folyekonyan olvasni, azt gyakorold otthon hangos olvasassal, de amugy tenyleg nem egy nagy ordongosseg az irodalom szobeli. Ha meg megis elakadnal, segiteni fognak, es mert 1-2 dolgot nem tudsz biztosan (nekem is segitettek az irodalminal, es csak osszesen 1 pontot vesztettem), nem fognak sok pontot levonni. A lenyeg, hogy a vegen rajojj, lassak, hogy megertetted a lenyeget a szovegnek es, hogy el is tudod ezt mondani.

De mivel nem szoktak erthetetlen feladatokat adni, megfogod tudni oldani! No para

2018. febr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. febr. 15. 17:49
 24/24 anonim ***** válasza:
47%

Tudomásom szerint a zuglói Teleki Blanka Gimnázium új igazgatója kezdeményezte a kettős tanulmányi területek megszüntetését!


Közölte a gyermekekkel, hogy pl. a biológia-kémia tanulmányi területen tanulóknak választani kell az egyik tantárgyat, mert kizárólag biológia és külön, kizárólag kémia tagozat lesz.

A többi, kettős tanulmányi területet is meg akarja szüntetni, illetve felbontani. A magyar-történelem tagozaton tanulók választhatják a magyart vagy a történelmet, de a kettőt nem.


Véleményem szerint ez törvénytelen dolog, mivel a gyermekkel és a szülőkkel az iskola, amikor tavaly beiratkoztak, gyakorlatilag szerződést kötött, hogy tanulhatnak ezeken a kettős tanulmányi területeken.

Sőt, a jelenleg felvételiző gyermekeknek is ezt ígérik, ez olvasható a tbg.hu honlapján, a felvételi tájékoztatóban.


Mégis, hogy lehet ezt utólag elvenni a gyermekektől?

2018. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!