Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedbe vagy győrbe érdemeseb...

Szegedbe vagy győrbe érdemesebb menni mérnökinfóra?

Figyelt kérdés

2018. febr. 3. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A győriről vannak személyes tapasztalataim.


Viszont ilyen kérdésre nem létezik egyértelmű válasz.

Nincs olyan ember, aki mindkét helyen elvégezte volna a szakot.

Így csak hallomás alapján lehet szubjektív véleményt formálni.

2018. febr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ mik a céljaid, én Szegeden jártam. Miért szeretnél mérnökinfóra menni? Ugyanis nálunk Szegeden szerintem 10ből egy ember ha "mérnökinfós" szakmában helyezkedik el, többiek mind elmennek fejlesztőnek. (programozó)


Szóval saját szegedi tapasztalatomból: Szegeden akkor menj mérnökinfóra, ha tényleg az a terület érdekel, ha csak a programozás akkor édes mindegy, hogy proginfóra vagy gazdinfóra mész. (gazdinfó a legkönnyebben elvégezhető). Mérnökinfó a legnehezebb, nagyon húzós tárgyaik vannak. A másik kettő szakon is a szakmai (infós) tárgyak ugyan azok, de a mérnökinfós tárgyak szerintem pofátlanul nehezek és sok időt elvisznek. (így a programozás háttérbe szorul)


Szeged mellett szól még a jó város, egyetemi élet, egyre több cég (epam, evosoft, nng, océ, logmein). Sajnos a tényleg mérnökös cégekkel nem vagyok tisztában, de még nem rég nyitott az ELI lézerközpont is.


Győrnél gondolom Ausztria is jó lehetőség, de erről tényleg nem sokat tudok mondani.


Ha kérdésed van kérdezz nyugodtan, akár iskola/szakmai térről.

2018. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Említetted,hogy a céljaimtól függ az,hogy melyikre menjek.Milyen Győrben ez miben van másképp mint szegeden?


Ha számít,akkor szoftver fejlesztő ,vagy esetleg weblap fejlesztő szeretnék majd lenni.

2018. febr. 3. 10:58
 4/4 anonim ***** válasza:

A céloknál a konkrét szakra gondoltam nem a városra, ha webfejlesztő szeretnél lenni szerintem teljesen felesleges mérnökinfóra menni, mert nálunk az komoly mérnöki dolog. (tényleg az :D)


Ha nem valami magánképzésen gondolkozol, hanem egyetemen Szegeden a gazdaságinfót válaszd, mert tényleg az infós része ugyan az a mint a programtervezőnek, de a gazdasági tárgyak meg nevetségesen könnyűek.

2018. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!