Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GYTK-n komolyan 6 órás labor van?

GYTK-n komolyan 6 órás labor van?

Figyelt kérdés
A SE órarendjében láttam. Érdekelne, hogy ez szünet nélkül értetendő? Ha igen, hogy lehet kibírni? :D Vagy meg lehet szokni? "Gyorsan" eltelik az idő?

2018. febr. 4. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

6 órás labor? :D Simán ki lehet bírni.

Nem GYTK-s vagyok, de nekem is voltak ilyen hosszúságú laborjaim. Nem úgy kell ezeket elképzelni, hogy 6 órán keresztül megállás nélkül figyelned kell.

Analitikában pl egy minta előkészítése is simán telhet 60 percbe (analitikai mérlegen leméregetni a cuccokat, előkeresni a megfelelő lombikot, felállítani a bürettát stbstb). Aztán sokszor az is beletelik egy csomó időbe, ameddig valami "mérhetőt" kapsz. Tehát ki kell várni hogy az adott reakció lezajlódjon és csak utána tudsz dolgozni a mintával.


Szóval ja, ki lehet bírni, mosdóba/kajálni sőt ha páros mérés van még esetleg cigizni is ki tudsz menni.

2018. febr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Ja, esetleg még a jegyzőkönyvet is ki lehet töltögetni a labor folyamán, azzal se kell otthon szarakodni.
2018. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Így egész izginek hangzik :D
2018. febr. 4. 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet kibírni? Angyalom, ha elmész dolgozni, napi 8 órában fogod ezt csinálni a túlórát nem számolva! Azt hogyan fogod akkor bírni?
2018. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
54%
Igen, elég nagy a pörgés ezeken a gyakorlatokon, repül az idő. :) Indul zh írással utána rövid megbeszélés és mehet mindenki a saját dolgára.
2018. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Hát nekem éppen most ebben a félévben van aza 6 órás labor amit néztél XD. Egyrészt 2 hetente vannak csak összesen 6 alkalom. Másrészt ezt szünetekkel számolják így, de nincs szünet és még 4 óránál hosszabb sosem volt a labor. Sokszor a végén is már csak mosogatóra vársz fél óráig. Igen nagyon gyorsan megy az idő mert szaladgálsz a különböző anyagokért. De "szünet" is van mondhatni mert kb minden mérésnél van 20-30 perces ülepedési idő vagy kevertetés ameddig ki lehet menni. Ne aggódj a legkevésbé sem vészes ki lehet bírni :) És azt hallottam amúgy is gondolkodnak rajta hogy ezt a labort eltörlik.
2018. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!