Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Leövey Klárás...

Budapesti Leövey Klárás tanulót keresek! Tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Igazából semmi különös nem érdekelne, csak pontosabb véleményt szeretnék kapni az ottani oktatásról, mint amiket eddig találtam itt GyK-n. Leginkább azok érdekelnének, hogy:

1. Milyen órák vannak a különböző szakokon?

2. Mennyit kell tanulni, egy héten hányszor van dolgozat, stb.?

3. A tanárok jószívűek, vagy szigorúak?

4. A környék barátságos, vagy sok rablás, támadás történik az iskola közelében?

5. Hány ponttal (nem) vettek fel?

6. És még néhány szubjektív vélemény is érdekelne :)


Nagyon szépen köszönöm, ha valaki veszi a fáradságot és válaszol legalább pár kérdésemre.



2018. febr. 4. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Leöveys vagyok:)

1. Az alap matek, magyar, töri stb órák mindenhol vannak. A suliban mindenki tanul angolul, emellé kell választani egy másik nyelvet (spanyol, francia, portugál, német, orosz, latin vagy finn). Biosz első évben nincs, utána végig, kémia 9-10-ben, fizika 11-ig. Speckó tagozatos órák (pl.természettudományon laborgyakorlat, törin társadalomismeret, rajzon művtöri stb) szintén csak az első 2 évben vannak, utána faktot kell választani (bármit választhatsz). Illetve 10-ben is vannak kisfaktok, ezt is érdemes lehet felvenni, de nem kötelező. Ha nem sportolsz igazoltan, akkor kell választanod egy iskolai foglalkozást (foci, kosár, röpi, kézi, jóga, kori, úszás, floorball, rekreáció, túra, aerobik), erre is be kell járni, különben igazolatlant kapsz.

2. Ez változó. 9-10-ben nagyon sok tantárgyad van meg persze bele is kell szokni a rendszerbe. 11-12-ben meg lejön ugyan pár, de ott meg fakt, érettségi felkészülés stb. Ja és minden évben vannak kisvizsgák az utolsót kivéve (9-ben egy természettudományos tárgy, 10-ben idegen nyelv+magyar, 11-ben matek+töri). Összességében szerintem kell tanulni, de nem az a "meghalok"-tempó van. Én legalábbis 4,4-es átlagot tartok fenn és nagyon ritka az, hogy 1 óránál többet kellene magolnom egyszerre, ez max nagy tz-knél fordul elő.

3. Ez sem egységes, van pár tanárom, akiket imádok és maximálisan tisztelem őket, míg akad egy-két szörnyű figura is.

4. Egyáltalán nem gáz a környék, max a Balázs Béla utca felé. De a Vendel, Tűzoltó, Mester és Thaly Kálmán utca teljesen kulturált, főleg mióta felépült ott a SOTE épülete. Max annyi zavaró dolog van, hogy a Thaly Kálmán utca évek óta szét van verve, mert felújítják ott a házakat és építkeznek is, emiatt jobban kell figyelni, mert néha le van zárva a járda és az autók meg ugyebár jönnek. De teljesen átlagos, normális a közeg, pláne nappal.

5. Összesen 132-t szereztem a természettudományos szakon

6. Hát szerintem a nagyját már elmondtam a tanulás, tanárok terén. A közösség erősen klikkes, de nagyon sokan járunk ide, ezért nem nehéz barátokat találni. Összességében szeretek idejárni, sajnálom, hogy hamarosan vége :D

2018. febr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon szépen köszönöm :)
2018. febr. 10. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!