Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi tanulmányok:...

Nemzetközi tanulmányok: tényleg nagyon leromlott a színvonala? Ha nem, akkor melyik egyetemre érdemesebb menni?

Figyelt kérdés

Olvasgattam, és sok helyen azt írták, régebben nagyobb haszna volt az embernek egy ilyen diplomával, mint mostanság. Mennyi a valóságalapja ennek?

Melyik iskolát ajánlanátok ennek a szaknak az elvégzéséhez? Nézegettem, és nekem eddig ezek a "legszimpatikusabbak", de várok további jó ajánlatokat:

-Eötvös Lóránd Tudományegyetem

-Budapest Corvinus Egyetem

-Budapest Gazdasági Egyetem


2018. febr. 4. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha mellé képes vagy két nyelvet folyékony szinten elsajátítani, akkor megéri. Gazdasági kepzesekbol a legjobb a BCE, ezt követően a BGE, szóval én ezt a sorrendet javaslom.
2018. febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az összes felsőoktatási képzés szintje gyengült az előző pár évben. Ennek oka az állami támogatás rendszerének az átalakítása. Téged, mint hallgató ez nem kell, hogy érintsen, mivel a számonkérések lettek könnyebbek, a leadott anyaggal nincs baj (feltéve, hogy beleteszed a plusz energiát és ténylegesen a jövődnek tanulsz és nem a vizsgákra. Például az ajánlott irodalmat elolvasod).


A képzés jellegéből adódóan a nyelvtudás szükséges lesz munkapiacon. Legalább egy, de inkább kettő nyelvből szerezzél közép vagy felsőfokú nyelvvizsgát és folyékonyan beszéld őket (társalgási szint).


Mindhárom egyetem jó, menjél el a nyílt napokra és a legszimpatikusabbat válasszad. Ha már lekésted, akkor is bemehetsz, sőt előadásokra is beülhetsz. Ez utóbbi esetben érdemes HIK-el egyeztetni előtte.

2018. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!