Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Károli jogász diplomával...

A Károli jogász diplomával milyenek az esélyeim más egyetemen végzett jogászokkal szemben?

Figyelt kérdés
Jelenleg a Pázmányon tanulok igazságügyi igazgatást, de ezután szeretnék jelentkezni jogászra. Természetesen első helyen a Pázmány jogászt jelölném meg, utána a Károlit. A Károlissal is ugyanannyi esélyem lenne elhelyezkedni, mint egy Pázmányos diplomával?

2018. febr. 4. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A jogász végzettség alapból esélytelen már kapcsolatok nélkül, annyi van belőlük hogy dunát lehetne rekeszteni. Nem elit egyetemen végzett jogászként meg még az a 0.1% esélyed se lesz meg.
2018. febr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg is jogot tanulok, ezt erőteljesen cáfolnám amit leírtál. :)
2018. febr. 5. 08:12
 3/11 A kérdező kommentje:
Illetve azt kihagytam, hogy én már levelezőn tanulnék, dolgoznék mellette az Ügyészségen, mert az első diplomámmal elfogok helyezkedni. :)
2018. febr. 5. 08:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, az első nagyon okos akart lenni de kicsit mellé lőtt. Én Pázmányra járok és azt tapasztaltam, hogy elég kevesen vannak akik hátasd dobnak attól, hogy honnan van a diplomád. Ahol most dolgozom vannak még pécsi jogász diplomával is és semmi hártány nem éri őket. Nyilván mindig lesznek olyan komplexusos munkaadók akiknek az ELTE jó csak de hála istennek egyre kevesebben.
2018. febr. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván abban igaza volt, hogy fontos a kapcsolati tőke de ha már ezmber megcsinál egy osztatlan jogászképzést elég sok hasonló emberrel fog megismerkedni akik a jövő jogászai lesznek így érdemes jóban lenni szaktársakkal és ismerkedni az egyetemen.
2018. febr. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Ez a kérdés akkor válik általában aktuálissá, mikor az ember úgy fekszik le este, hogy másnap diplomaosztója és doktorrá avatása lesz. Mindig is bírtam, hogy már 2-3-4 éven egyes egyének ezen görcsölnek, holott olyan messze vannak a diplomától mint Makó Jeruzsálemtől. Azért egy záróvizsgaidőszak nagyon megterhelő tudd ám lenni és nem 1 és nem is 2 ember csinálgatja a zv-it 1-2-3 záróvizsgaidőszakon keresztül.


Ha pedig az ember elvégezte akkor esetleg felteheti magának a kérdést, de értelmetlen, mert semmi jelentősége sincs! A munkahelyen kell bizonyítani...ha ott helytállsz mindegy hol végeztél ha pedig kudarcot vallasz akkor végezhettél az Eltén summával úgy kivágnak mint macskát.....

2018. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


Jövőre végzek. Annyira azért már nem vagyok ettől messze, hogy ne gondolkodjak ilyenen. Februárban van a jelentkezési határidő. Illetve, ha már ezen gondolkodom, akkor valószínűleg érzek magamban annyi affinitást, hogy a joggal foglalkozzak a jövőben is, és hogy a záróvizsgám sikerüljön. Mindig kitűzök magamnak egy célt, ami visz előre, ez a normális. Úgy hülyeség amit leírtál ahogy van, értelmezni pedig nem tudsz, mert nem a kérdésre válaszoltál!

2018. febr. 6. 13:22
 8/11 A kérdező kommentje:
A többieknek pedig köszönöm az értelmes választ! :)
2018. febr. 6. 13:23
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező ismered az a mondást, hogy nyugtával dicsérjük a napot? és A nem iszunk előre a medve bőrére?


Nekem is voltak ilyen csoporttársaim a jogon, nem mindegyiknek sikerült a záróvizsga elsőnek...majd akkor nyilatkozz ilyen könnyedén a záróvizsgákról, ha majd megtapasztalod milyen is az valójában :-) Majd ha kijössz az utolsóról is és az eredményhirdetésen minimum elégséges na akkor lesz aktuális a kérdésed addig mindegy ki kinél jobb rosszabb + esélyes nem vagy versenyhelyzetben!

2018. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ráadásul nem negyedéven kell ilyenen elgondolkodni hanem felvételikor :-) Most már mindegy, mert a Károlin vagy negyedéves!
2018. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!