ELTE vagy PPKE, jog?

Figyelt kérdés

Tudom, kismillió kérdés van, mégsem tudok dűlőre jutni. Nagyon sokat agyalok ezen, hogy legyen. Az érettségim jól sikerült, de úgy néz ki pár ponttal lemaradok az államiról. Budapest nagy álmom, Nyíregyházáról költöznék fel. Nincs sok pénzünk, a tandíj diákhitelből menni.

Jelenlegi sorrendem:

1. ELTE

2. PPKE

3. KRE

4. DE

Szerentém a sorrendet megváltoztatni, ELTE-t a Pázmánnyal cserélném, mert nagyon sok jót hallok a Pázmányról, ELTE-ről pedig mindenki beszél lefelé.Vélemények erről? Vagy válasszam Debrecent, a várost amit nem szeretek, de legalább azt tanulhatom, amit szeretnék, és olcsóbb a tandíj is, és a kolesz/albérlet is? Mert Pesten nem biztos hogy felvesznek koliba, igaz, hogy 250 km-re lakom, de nem vagyok se roma, gyerekem sincs, egy testvérem van, és viszonylag az egy főre jutó jövedelem is magas.

Tényleg tanácstalan vagyok eléggé, pedig eddig magabiztos voltam minden döntésemben, de ahogy közeledik, egyre jobban félek és bizonytalanná válok.



2017. jún. 1. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a Pázmányról tudok nyilatkozni: tényleg jó hely, mindenki (felsőbbévesek, tutorok) nagyon segítőkész, oké, a tanulmányi ügyintézés időnként itt is kaotikus (de hol nem?), az oktatók pedig az ország legjobbjai* - szóval alapjában véve tudom ajánlani. :)


* Többen oktatnak az ELTÉ-n/az NKE-n is, és jópár Alkotmánybírónk is van.

2017. jún. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Én is joghallgató vagyok, így több, pártatlan ember véleményét is hallottam már a különböző egyetemek jogászképzéseiről. Különösen az egyik ügyész szavai maradtak meg - ő szakvizsgákon szokott vizsgáztatni. Azt mondta, hogy országos szinten egyre csökken a színvonal, a szakvizsgázó jogászok tudása egyre elkeserítőbb képet mutat, de két egyetem volt hallgatói még ma is kiemelkednek, ez pedig az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem. A PPKE-ről szakmai berkekben sokaknak lesújtó véleménye van, az az egyetem szimplán túl van hypeolva. A KRE szerintem inkább a vicc kategória.
2017. jún. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha Pest az álmod, akkor mindenképpen az első három közül válassz! Itt biztosan találsz olyan munkát, amivel ki tudod egészíteni a havi apanázsodat.
2017. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Én is jogra szeretnék menni,de nem mondom meg melyikre amíg fel nem vettek:D Én most egy évig voltam Budapesten,hát nem valami kélymámor. Az ELTE ÁJK-on köztudott,hogy hülyére szívatják a diákokat. A Pázmányróltöbb jót hallok,és elvileg talán alacsonyabb a ponthatár is meg a tandíj. Egyik haverom Debrecenben végzi a jogot Ő is megvan ott. Szerintem neked Nyíregyházáról Debrecen közelebb lenne, bulizni, ismerkedni tudsz ott is. Mellesleg én hányok a pesti belvárostól:D szmogos,rohannak az emberek a szórakozóhelyek meg szemtelenül drágák a vidéki árakhoz képest.
2017. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

A 2-es marhaságot beszél. A Pázmány nagyon feljött az ELTE-re az elmúlt években, ami annak is köszönhető, hogy sok tanár keresztbe tanít mindkét egyetemen. A Pázmány csak azokra a tanszékekre nem hívott senkit kb. ahol màr eleve nagyon erős volt.

A döntésedben az játssza a főszerepet, hogy mi érdekel. A Pázmányon a polgári jogi, büntetőjogi és jogbölcseleti tárgyak igen nehezek. Cserébe a római joggal nem szívatnak annyira (nem is lenne értelme) és az alkotmányjog sem nehéz.

Az ELTE római jog legendás, elvileg az alkotmányjog sem könnyű, ám sokkal kevesebb a jogbölcselet és a bünti sem nehéz

2017. jún. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. :)

PPKE joghallgató vagyok. :) Ha bármi kérdésed lenne, akkor írj nyugodtan üzenetet, szívesen válaszolok. :)

Kolis vagyok én is, így abban is tudok neked segíteni, válaszolni a kérdéseidre. :)

2017. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
87%

2.valaszolo... :D

Szerintem az Elte felesleges! Valoban a legjobb, de minden mas jogi egyetemen is lehet az ember jo jogasz, ha megvan hozza a hozzaallasa es az esze. Tehat feleslegesen szivatja magat az ember ott. Idegesseg es penzkidobas. Jartam a Karolira es a Pazmany jogi karara is. Az oktatas szinvonala megegyezik! Karolin es a Pazmanyon is tanitottak alkotmanybirok, Eltes tanarok. Nehezsegi szint ugyanaz, hiszen itt ez nehez ott masik targy a nehez! De ez igy van az osszes tobbi jogi egyetemmel is. Nem nezik hol vegeztel! Egyik baratom Karolin vegzett es egy kivalo multinacionalis cegnel jogasz. Eltesek csak annyit tudnak mondani a Pazmanyra es a Karolira, hogy "vicc". Nekik minden vicc, ami nem Elte- ajk. De hat konyorgom! Nem jarhat mindenki oda. Mindharom jogi egyetemrol el lehet rendesen helyezkedni! Mindharomrol ismerek rengeteg embert es senkinek nem okoz problemat egyik elvegzese utan valo elhelyezkedes sem.

2017. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2015-ös cikk, de elég tanulságos. (Különösen ami a lemorzsolódók arányát illeti.) Az egyetemek logojára kattintva olvashatók az interjúk.


[link]

2017. jún. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!