Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemre menjek?

Milyen egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
Mostanában motoszkál bennem,hogy orvosira menjek. De sajnos kémiából és biológiából sehol sem vagyok. (11.es vagyok) sokan mondják,hogy ha igazán ezt akarom akkor nem lehetetlen megcsinálni. Csak tanulni kell. De nem tudom,hogy ezt akarom. Sokszor úgy állok hozzá hogy jó lesz ez,de van hogy jönnek a kétségek. Félek,hogy lehet ez az út nem nekem van szánva. Félek belevágni ebbe az egészbe. Mi van ha elkezdek tanulni,de végül nem sikerül? Mi van ha bekerülök és nem fogom bírni? Annyi mindenből kéne tanulni,és ez a biosz kémia a nulláról lehet mégis lehetetlen. Nem tudom mit tegyek,és már annyira elegem van belőle,hogy nem tudom eldönteni mit csináljak. Volt valaki hasonló helyzetben? Mit gondoltok? Tanácsok esetleg?

2018. febr. 5. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

lenne tanács, de elsődlegesen kérdés.

Miért akarsz orvos lennio

2018. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
34%
Nem akarlak megbántani, de az orvosit félgőzzel lehetetlen megcsinálni, ám ez még ugye 12.-ig simán változhat benned, így még ne mondj le róla. Ha majd 12.-ben, úgy április körül is ugyanígy fogsz érezni, akkor gondolkozz el a pályamódosításon.
2018. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Én pontosan így voltam ezzel. Végül ki is hagytam egy évet, hogy tudjak készülni az emeltekre, végül felvettek és jobb alapjaim vannak, mint sokaknak, akik egész életükben erre készültek. Egyelőre bírom az egyetemet. :)


Szerintem, ha neki sem kezdesz, bánni fogod. Utána, ha már benne vagy, és úgy érzed, hogy nem akarod eléggé, lesz lehetőséged kilépni. És az idődet akkor sem fogod elpazarolni, ha végül nem ez lesz a te utad, mert legalább tudni fogod, hogy megpróbáltad, és máskor is ez lesz az eszedben. :)


Ha meg ez lesz a te utad, nyilván adja magát, hogy hálás leszel magadnak. :)


Hajrá!

2018. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem igazából csont nélkül felvettek, de egyetemen azért már durván hajtanom kellett, hogy bent maradjak, es ehhez kellett egy hajtóerő, egy motiváció. Világ életemben az orvosi volt a cél, mindig orvos szerettem volna lenni, mondhatni szenvedélyem
2018. febr. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Előző folyt. köv.) Szóval én azt tudom tanácsolni, hogy nézz szét magadban. Mi az amit odaadással tudnál csinálni egész életedben? Az a te utad :)
2018. febr. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!