Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elképzelhető az, hogy lesz...

Elképzelhető az, hogy lesz meg egy olyan erős es elismert közepiskola, mint az esztegomi Bottyan Jáanos gepipar technikum?

Figyelt kérdés
Abban az időben aki ott vegzett,szinte kerestek az akkori cégek az iskola vegzős technikusait,orszagos szinten.Onnan a műszaki egyetemre siman felvetelt lehetett tenni-bar a technikumba is felveteli vizsga volt.Vajon leteznek e olyan,mint az ottani magas képzettsegű es képessegü tanarok?/egy ott vegzett ketdiplomas mernök/
2010. jún. 7. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Melyik időben? Ezt nem írtad...

Csak az az iskola lehet jó és sikeres, ahonnak csak később többdiplomás emberek kerülnek ki? Mert ha szerinted a diploma a siker egyetlen kulcsa, akkor baj van az értékrendeddel.

2010. jún. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Debrecen, Mechwart...
2010. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy ez mikor lehetett.

Mert most olyan diákok járnak oda, hogy néha megrémülök. És én még jót nem hallottam arról az iskoláról.

2010. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hatvanas evekben volt ez,tudom,hogy most mar meg sem közelíti azt a szinet,akkor kitüntetes volt ott tanulni es elismeres ott ahol elkezdtel tovabb tanulni,vagy dolgozni.
2010. jún. 7. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:

A mi városunkban is volt egy hasonló, csak az gimnázium volt... Régen az elmondottak szerint, csak ránéztek a jelentkezési lapra, és ha ennek az iskolának a neve szerepelt rajta, nem is nézték tovább, azonnal felvételt nyertek. Ma már a pontrendszerben ez egyáltalán nem így működik. A technikumok után már nem kapkod senki, néha egy-egy ajánlat becsúszik szökő évente egyszer, de ennyi. Még a friss diplomás szakemberek sem kellenek olykor senkinek, ha nem nagyobb egyetemen végeztek!


Véleményem szerint, nem is kell ezt a rendszert visszaállítani. Ne kerüljön senki hátrányba csak azért mert esetleg nem vették fel a legmenőbb iskolákba! Egy szakmunkásképzőbe is kerülhet olyan tanuló, aki igen is érettségizni akar, igen is lenne agya jobb iskolához, főiskolához, csak általános iskolában még nem találta ezeket fontosnak... nekik is esélyt kell adni!

2010. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!