Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek milyen élményetek volt...

Nektek milyen élményetek volt az érettségivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni és rengeteg ismerőstől hallottam hogy amit a tanárok mondanak az érettségivel kapcsolatban annak a fele sem igaz mármint hogy annyira nehéz lenne mint amennyire körülírják. Személy szerint én is ezt tapasztaltam mikor érettségi feladatokat dolgoztam ki. Ti hogy vettétek észre? nektek milyen volt? persze most attól függetlenül hogy tanultatok-e rá vagy sem. Mivel annyira megfélemlítik a diákokat persze jogosan IS mivel azért 4 évig készülnek rá a diákok de a nehézségével kapcsolatban viszont kételyeim vannak hogy nem olyan nehéz mint amennyire beállítják. (középszintű érettségit értem a kérdésem alatt.)

2018. febr. 7. 05:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Iskolákon/tanárokon múlik. Az én szakközépiskolámban pl nem volt túl magas az oktatási színvonal, a tanulók nagy része rossz eredményeket kapott.

Érettségire pedig nagyon ráparáztattak minket 12-ben, de amikor elérkezett akkor voltak szituk hogy írásbelin a két tanár váltása közben volt 2 perc "üresjárat" na akkor gyorsan meglettek sorozva a jótanulók :D

Szóbelin az irodalomtanár meg sorbarakta a tételeket, de ez amúgy nagyon nagyon ritka ilyenre azért ne számíts! Sok sikert, de azért ne parázd túl...

2018. febr. 7. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem az a cél, hogy megfélemlítsék a diákokat, már ha nem pszichopata az említett tanár, hanem az, hogy jobban készüljön. Általános technika, hogy magasabbra tesszük a készüléskor a lécet, mint amire számítani lehet. Nyelvtanfolyamon is van olyan, hogy középfokra készülve belecsempésznek egy-két felsőfokú feladatot a gyakorlásba, úgy biztos a győzelem. Gondolj bele, ha a tanárok azt mondanák, ááááá, nem nehéz, ne féljetek, mindenki ugyanúgy készülne? Nem, van, aki jelentősen kevesebbet készülne, és a vizsgáról mégiscsak jobb úgy kijönni, hogy könnyebb volt, mint amire számítottál, mint úgy, hogy "atyaúristen, mi volt ez".
2018. febr. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom volt már próbaérettségitek vagy valami hasonló, meg tudod nézni a korábbi felaatokat is, szóval be tudod lőni a nehézségét.


Én csak annyit mondok, hogy senki sem bukott meg nálunk.

2018. febr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, hogy a visszhangja nagy, de nem nagy szám. Mondjuk én mindig is jó tanuló voltam, 2 tárgyból emeltet csináltam. Viszont a kevésbé jó tanuló osztálytársaim is jó eredményt értek el. Az osztályunkból (23 fő) 3 fiú rendészeti középiskolába ment, azt jelölték meg elsőnek és 4en egyetemenen belüli okj képzésre, a többiek ma már mind diplomásak.
2018. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem.

Nem vagyok rá büszke de emelt töriből szóbelire kb semmit nem tanultam épphogy csak elolvastam párszor a tételeket és minimum ponttal (6) átmentem és még így is 3as lett.

A többi érettségire is csak tanulgattam (nem egy nívós gimibe jártam, sőt..). A tételek nálunk is sorban voltak sok tantárgyból (angol/német, infó...)

Mellesleg még hozzátenném, hogy most egyetemre járok, bár ez nagyrészt a szerencsének köszönhető:D

2018. márc. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!