Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a tapasztalat (ait) ok...

Mik a tapasztalat (ait) ok angol és magyar emelt szintű érettségivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Idén kerültem fakultáció választás elé. Úgy hallottam, hogy a magyar emelt teljesíthetetlen, senki sem ajánlja. Az angol szintén nehéznek tűnik. Azért az emelt szintet kérdezem, mert manapság minden egyetemre minimum 1 emelt szint kell a felvételhez. Érdemes lenne esetleg valamelyik helyett a törit választanom?

2014. máj. 13. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A magyar valóban nehéz. Én egyszer kipróbáltam az írásbelit minden készülés nélkül. 50% lett xD Az angol viszont szerintem egy vicc. Persze attól is függ kinek milyen képességei vannak, miben jó stb....
2014. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Óvatosan az emelt érettségikkel! Csak akkor éri meg, ha olyan szakra mész, ahová felvételi tárgy ráadásul abból számolják a pontjaidat. Ha e két feltétel közül egyik sem teljesül, akkor hiába írsz emelt szintet, nem kapsz érte plusz pontot.

A magyar emelt szint tényleg nagyon elvont, de minden évben vannak szép eredmények, úgyhogy egyáltalán nem lehetetlen, csak nyitott szemmel (és füllel) kell járni.

2014. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még... :)
2014. máj. 13. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!