Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyenkor adnak valamit, vagy...

Ilyenkor adnak valamit, vagy csak elbocsátanak?

Figyelt kérdés

Megszűnt a hallgatói jogviszonyom az egyetemen, mive egy tárgyat nem teljesítettem3.felvételre sem.

Átmegyek egy másik egyetem másik szakára, és 2-3 tárgyat el tudnék ismertetni.

Ilyenkor adnak az egyetemen valami levkekönyvet vagy honnan fudja az új egyeteme, hogy én már csináltam ezeket a tárgyakat és el tudom ismertetni. Nem értem. Valami tudna segíteni?



2018. febr. 7. 09:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megszűnik a jogviszonyod, mindegy miért, akkor az egyetem elküldi postán a leckekönyvedet. De tantárgy elismertetéshez a leckekönyv, illetve annak részei( féléves indexsorok) kinyomtathatóak a neptunból is, az új egyetemeden kell utána nézned, vagy utána kérdezned a tanulmányi osztályon, hogy mit fogadnak el tantárgy elismertetésnél. Nekem pl elegek voltak a féléves indexsorok, de más egyetemen lehet, hogy sokkal szigorúbbak.
2018. febr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%

Ez a három tárgyfelvétel egy baromság....mindenki tudd őrjöngeni, hogy hogy nem lehet egy tárgyat megcsinálni három tárgyfelvétel alatt sem, de azt minden nagy okos elfelejti, hogy úgy, hogy nem csak az az egy tárgy van hanem mellette van még vagy másik 5 és azokból is játszik a három :-) Rosszabb esetben 15 tárgyad van egy félévben amiből nagy nehezen levizsgázol 8-ból amiből 5 harmadjára van felvéve és akkor meg a többiből táncolsz majd a jégen. Ha meg lassan halad az ember és csak 3-4 tárgyat vesz fel akkor meg miért jár 10 évig?


Mindenkinek a jó k@rva anyját :-) :-)


Még szerencse, hogy abszolváltam :-) Meg is őszültem ebben a stresszben!


Kérdező:


Neked kell majd beszámíttatni a tárgyaidat azzal, hogy a tematikát és a jegyedet igazolva kéred ismerjék el. Ha 75% egyezés van a két egyetem tárgya között akkor majd elbírálják és elfogadják. Nem automatikus..neked kell rohangálni majd érte.

2018. febr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából nem bántam meg,hogy így történt,mert azzal a szakkal nem sokra mentem volna,ellenben ezzel,amire jelentkeztem.:)
2018. febr. 7. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!