Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy szóbeli vizsga...

Milyen egy szóbeli vizsga Karinthy Frigyes Gimnáziumban? ( konkrét példa a matekra)

Figyelt kérdés

Sziasztok!Karinthyba jelenkezek és renélem , hogy sikerülni fog! Örülök , ha a kérdésemre karinthys diák is válaszol , de a többi válaszokat is tudomásba veszem !

A válaszokat előre köszönöm!😁



2018. febr. 11. 20:03
 1/3 anonim válasza:

Mateknál feladatsort húzol 6-7 feladattal, amit 10-15 perc alatt kell megoldanod, majd hív a szóbeliztető tanár és együtt kiértékelitek, meg feltesz majd még pár kérdést.

Magyarnál ugyanez, csak verset húzol és elemezned kell, asszem a szempontokat meg is adják.

2018. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. febr. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Flove válasza:
Én tegnap voltam, nem tudom, hogy még érdekel-e, de azért leírom...szóval matekon én egy 6 feladatból álló feladatsort húztam, ebből az első egy sima számolós feladat volt. (Amúgy a felkészülési idő nagyon sok, volt vagy 15 perc) A kontkrét kérdés: 2 gyerek volt, Ádám és Miki. Ha Ádám feláll az asztalra, akkor 80cm-rel magasabb, mint Miki, ha Miki áll fel az asztalra, akkor 1 méterrel magasabb, mint Ádám. Ki a magasabb és mennyivel? A válasz: Miki magasabb 10 cm-rel és volt ehhez még egy kérdés, hogy ha Miki 180cm magas, akkor hány cm az asztal? Erre a válasz az, hogy 90cm-es. Ezen kívül volt még 5 igaz-hamis-lehet, hogy igaz példa, ezek úgy voltak megadva, hogy volt egy információ, utána pedig egy állítás. Tehát így nézett ki: információ: leírtam egy számot. Állítás: a szám kétharmada nagyobb, mint a szám. Ez lehet, hogy igaz, mert a pozitív számok halmazán hamis, de a -6 kétharmada, vagyis a -4 nagyobb, mint a -6, ezért lehet, hogy igaz. Információ: rajzoltam egy paralelogrammát. Állítás: a csúcsain át lehet köré rajzolni egy kört. Ez lehet, hogy igaz, mivel ha négyzetet rajzolt, akkor igaz, ha egy általános paralelogrammát, akkor hamis. Információ: egy kamrából az egerek sajtot lopkodnak. Mindegyik egér legalább 1 maximum 9 darab sajtot vitt el. Egyik egérnek sincs kétszer annyi sajtja, mint egy másik egérnek. Állítás: lefeljebb 5 egér lehetett. Ez hamis, mivel akár 6 egér is lehetett, ilyen felállásban: 1, 3, 4, 5, 7, 9. Információ: kiszámoltam pontosan a 2 a 49. Hatványon, szorozva 3 az 52-en, szorozva 5 a 49-en. (Remélem így is érthető, de a telefonomon nem tudok hatványokat írni normálisan, szóval bocsi😔) állítás: a szám 49 nullára fog végződni. Ez igaz, mivel akkor lesz 0 egy szám végén ha a 2-t és az 5-öt összeszorzom, mivel itt mind a kettőből 49 van, ezért pont párba tudom rakni őket. Ennél azt is megkérdezte, hogy osztható lesz-e 9-el és igen, osztható 9-el, mert 2 hármas kellene ahhoz, hogy 9-el osztható legyen és ebben 52 van, szóval ez osztható 9-el. És az utolsóhoz pedig egy négyzet volt lerajzolva, be volt húzva az egyik átlója és két egymás melletti oldalának a felezőpontja, ezek össze is voltak húzva egy vonallal, így az átlójával együtt egy trapéz szerű alakzatot formáltak a négyzeten belül. Ehhez a következő állítás volt: a berajzot alakzat nagyobb, mint a négyzet egyharmada. Ez igaz, de sajnos ezt nem tudom levezetni és elmagyarázni, mert ez nem ment annyira és már nem is emlékszem nagyon. Matekon ennyi volt, a magyar bem tudom érdekel-e, de azt is inkább leírom. Magyaron bementünk, kaptunk egy verset amit elemezni kellett. A gondolataink összeszedésére talán 10-15 percet kaptuno, vagy ilyesmi. Én asszem valami közelgő/közeledő tél c. verset kaptam, de nem volt nehéz elemezni szerintem. Ezt a verset fel kellett olvasni, utána pedig elmondani a gondolatainkat, hogy hogyan elemeztük. Ezután húzni kellett egy kis kártyát amin egy szó volt, nekem az utazás. Erről kellett beszélni folyamatosan, néha kérdeztek is valamit, de a lényege az volt, hogy ne akadjunk meg benne nagyon és a kérdésekre is minél jobban tudjunk válaszolni. Nekem olyan kérdések voltak, hogy milyen helyekre lehet utazni itt Magyarországon és hogy külföldön már hol voltam. Milyenek kint az emberek, az ételek, meg ilyesmik. Szerintem a magyar nagyon egyszerű volt, a matek viszont nekem rohadt szarul ment, mivel inkább humánus vagyok, a reál meg nagyon gyenge nálam. Egyedül az a szerencsém, hogy a Karinthy tehetséggondozójára már hetedik óta járok, hátha ez valami plussz, bár nem hinném😀 de amúgy remélem neked jobban fog menni, mint nekem, mert a matek nagyon ciki volt, de legalább a tanárok jófejek voltak meg vicces is volt....ja tényleg, azt nem is mondtam, mindenhol két tanár van bennt, matekon és magyaron is
2018. márc. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!