Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE kereskedelem és marketing...

ELTE kereskedelem és marketing, vagy Corvinus kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés
Melyik a modernebb, innovatívebb, jelenkori normákkal lépést tartóbb, gyakorlatorientáltabb képzés? Indokold is. Főleg ezeken tanuló hallgatók válkaszoljanak.

2018. febr. 12. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy van megfogalmazva ez a kérdés, mint egy zh feladat :D


Az ELTE az, ahol gyakorlatorientált képzést fogsz kapni. A Corvinusnak ilyen területen nagyobb neve van, és nagyon sok lehetőség van egyetemen belül (szakkolik, céges együttműködések), amik iszonyú hasznosak, viszont alapképzések esetében nagyon nem gyakorlat orientált a Corvinus.


Az ELTE-n viszont ez egy új szak. Bár engem még a BME-n tanítottak azok a tanárok, akik most ott vannak, és maximálisan elégedett voltam velük, és tényleg gyakorlatorientált volt a képzés, de egy új szak esetén mindig lehetnek problémák. Ha más nem, akkor az, hogy nem tudsz előző évfolyamoktól kidolgozott tételeket szerezni a vizsgákra :)


Én egyébként a második msc-met ennek ellenére az ELTE-n fogom kezdeni, éppen a jó tapasztalataim miatt a tanárokkal.

2018. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi :D


A Corvinus leírása alapján az ottani oktatás egy kicsit szögletesnek tűnik. Nagyon ragaszkodnak az évtizedekre visszanyúló bevett szokásaikhoz, mármár tradícióikhoz. Ezáltal talán kevésbé hasonulnak a folyamatos változásokhoz, az új módszerekhez. Az ELTE-t tervezem első helyen megjelölni, mert ott azt írják, hogy a közgazdaság kreatívabb vénával rendelkező ifjoncainak ajánlott a szak, ami talán nem tartalmaz a szükségesnél több matekos bűvészkedést. A Corvinuson pedig nagyon ezen van a hangsúly ha jól jött át a szövegük szellemisége. Jól látom?

2018. febr. 14. 10:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt így fejből nem tudom, de meglepődnék, ha az eLTE-n kevesebb lenne a matek, mint a Corvinuson. Azt el tudom képzelni, hogy talán más megközelítésben tanítják, de mivel ez új szak ott, így ezt sem lehet biztosan tudni. Ha bármilyen közgazdasági diplomát szeretnél, nem tudsz megszabadulni a matektól. Azt azért tudd, hogy ez teljesen más, mint középiskolában a matek. Attól, hogy ott nem szeretted, egyetemen még megszeretheted, de az tény, hogy tanulni kell, anélkül nem megy.
2018. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mar egy evet letudtam a GTIn, szoval: modern modszerek vannak, a barataimtol hallom a sok elavult rendszert, fsz tanarokat, itt ezt azert nem merik megtenni. Neha olyan mintha itt tenyleg a hallgatok lennenek az elsok. Szerintem ha van hozza eszed rogton meg is latod hogy itt nem az a lenyeg hogy mennyi penzed van kulonorakra, felkeszitokre, MERT tegye a szivere az osszes corvinusos a kezet es mondja azr hogy naluk nem megy el havonta tobb 10ezer felkeszito orakra mert a tanar nem adja le rendesen. Na ennyi. Nekem ez az ami nem tetszik a tobbi egyetemben...
2019. júl. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tavaly óta én is lehúztam 1 évet a GTI-n :D Sikerült megúszni különóra nélkül, de a vp erősen megfingatott..
2019. júl. 29. 17:51
 6/8 anonim ***** válasza:
A VP az engem is besz*patott
2019. júl. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Fejlemèny? Megbántad vagy jó döntés volt?
2020. máj. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jó döntés volt.
2020. máj. 7. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!