Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2015-ben érettségiztem, most...

2015-ben érettségiztem, most szeretnék újra, hogy tehetem meg?

Figyelt kérdés
Februàr 15-ig lehet? Hogy kell? Mindenképpen fizetős lesz?
2018. febr. 12. 18:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Töri emeltre mennék, már van egy közepem.
2018. febr. 12. 18:16
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, addig.

A kormányhivatalon keresztül.

Igen, fizetned kell.

2018. febr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kormányhivatal? Nem az iskola?
2018. febr. 12. 18:17
 4/5 anonim ***** válasza:
A kormányhivatalból fognak beosztani egy iskolába, emelt szinten nem lehet megválasztani az iskolát. Csak középszinten van rá lehetőség, hogy közvetlenül az iskolánál jelentkezz. 35000 Ft jelenleg az emelt szintű érettségi.
2018. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van:

1. Bemész a megyei kormányhivatalba az oktatas.hu-ról letöltötött jelentkezési lappal és jelzed, hogy emelt érettségit szeretnél tenni ebből és ebből a tantárgyból, majd ők elintézik, amit el kell intézni és adnak egy csekkett, amit be kell fizetni vagy pedig át is tudod utalni a vizsga díját (idén 21.000/közép és 35.000/emelt) az Oktatási Hivatalnak. A vizsgadíj befizetését pedig igazolni kell, csatolni kell a jelentkezi laphoz, tehát onnantól kezdve lesz érvényes a jelentkezésed, amit visszavonni már nem tudsz. Majd később a kormányhivatal értesít a többiről, hogy mikor, hová kell menned stb. (erről többet nem tudok, mert én középiskolában jelentkeztem)


2. Bemész egy gimnáziumba, jelzed, hogy érettségire szeretnél jelentkezni ebből és ebből a tantárgyból. Ők bepötyögik az adatokat, kitöltik a jelentkezési lapot (tehát itt nem neked kell) és mivel emeltre jelentkezel ezért nem a középiskolának fizeted a vizsga díját, hanem ugyanúgy az Oktatási Hivatalnak kell elutalnod. KÖZÉPISKOLÁBAN IS LEHET EMELT szintű érettségire jelentkezni!!! Én is középsuliban jelentkeztem emeltre, kitöltötték a lapot, majd utána el kellett utalnom a pénzt (kell hozzá az egyedi érettségi iktatószámod) és mivel igazolni kell a vizsgadíj befizetését és a dokumentumot csatolni kell a jelentkezési laphoz, ezért vissza kellett mennem és csak akkor írhattam alá a jelentkezési lapot. Ugyanúgy a kormányhivatal fog értesíteni a továbbiakról, ők osztanak be stb..


Mindkét esetben vidd magaddal a bizonyítványodat, az érettségi bizonyítványodat, a személyidet és a lakcímkártyádat, mert azt kérni fogják. Annak, hogy

2018. febr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!