Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vadgazdálkodási mérnök, vagy...

Vadgazdálkodási mérnök, vagy angol-orosz tolmács és fordító. E kettő közül melyiknek van értelme inkább és miért?

Figyelt kérdés

A vadgazdálkodásinak? Vagy a mérnök csak jobban hangzik?


A nyelvszaknak tolmács mesterszakkal? Vagy sokan csak hiszik, hogy ezzel szabadúszóként jobban el lehet helyezkedni és csak feltételezés, semmi több, hogy jobban lehet vele külföldön (például Oroszországban) keresni (legalább nettó 400.000 - 500.000 forintnyi rubel)?


Ad valamelyik "a papíron" kívül (meg, hogy több vagy elviekben, mint egy érettségizett) többet?



2018. febr. 14. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Kutyának sincs szüksége ennyi diplomás vadászra (kis túlzással), szóval inkább a nyelv. Az oroszok már kamrában, Pakson, stb vannak. Van jövője a nyelvnek nálunk
2018. febr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a nyelvszak azért jobb, mert többfelé el lehet vele helyezkedni. Ha nem jön be a tolmács-állás, jó angollal multikhoz még mindig felvesznek mindenféle irodai munkára.

A vadgazdálkodással mit lehet mást? Újságírónak menni a témában? És ha nem találsz állást? Igen, mérnök, de van pár mérnöki szak, ami még a büfészakoknál is kevésbé keresett. Ezt mondjuk nem ismerem.

Viszont ezek olyan különböző életpályák, melyik érdekel jobban?

2018. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én fordító vagyok, egész nap egy számítógép előtt ülök, és irígylem azokat, akik egész nap az erdőt járhatják - szóval a vadgazdálkodási mérnököt javaslom. 10 év múlva a mesterséges intelligencia alapú rendszerek már jó fordításokat készítenek majd emberi beavatkozás nélkül, de vadgazdálkodni nem fognak tudni.
2018. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!