Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen nagyképűek a...

Miért ilyen nagyképűek a BME-re járó hallgatók?

Figyelt kérdés

Több fórumon olvasgattam főiskolákról, egyetemekről véleményt és a legtöbb fórumon megjelentek olyan hozzászólások, melyeket BME-s hallgatók írtak. A legtöbbjük arról számolt be, hogy az iskolát 6-8 év alatt tudják elvégezni, olyan nehéz. Szinte minden iskolát lenéznek és nagyon nagyra vannak azzal, hogy dupla annyi időbe kerül nappalin végezni nekik BME-n, mint kellene. (Amikor ugye csak a tanulás lenne a dolguk, meg a pesti éjszakában való heti háromszori lerészegedés persze...)


Mitől alakult ki ez az elképesztő nagyképűségük, arroganciájuk, valamint ti is megtapasztaltátok-e már ezt? Nem tudok még egy iskolát mondani a fórumok és vélemények alapján ahol ekkora lenne a kollektív hatalmas arc... :)



2018. febr. 14. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A BME-n sok tanár is tesz róla, hogy kialakuljon a hallgatókban ez az istenkomplexus. Hangoztatják, hogy a többi (bármelyik) egyetem csak egy vicc, egy hét alatt bárki elvégezné az ottani szakokat, stb. Egyébként egyetemen BELÜL is jellemző ez a lenéző stílus egyes szakokkal szemben (pl terméktervező, műszaki menedzser).


Én is gépészként végeztem ott és volt pár év csúszásom is. És ugyanígy hangoztattam is, hogy mennyire rohadt nehéz, büfészakoztam másokat orrba-szájba és figyelmen kívül hagytam, hogy ha kicsit többet foglalkoztam volna az elejétől kezdve az egyetemmel, akkor simán el lehet végezni időben is. Tényleg rengeteg emberben kialakul ez a mindset, főleg a klasszikus mérnöki szakok hallgatóiban, gépész, villamos, építész, stb, de aztán a nagy részük később kinövi:)

2018. febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagy respekt a hozzászólásodért... :)
2018. febr. 14. 12:54
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésre nem tudok válasznolni, mert én sosem jártam a BME-re, úgyhogy nem tudom, hogy mi lehet az oka ennek, de az első válaszoló ezt megtette és még biztosan lesz más is, aki kifejti.


Ugyanakkor én is ezt tapasztaltam, fórumokon, közösségi oldalakon és személyesen is...Én matek-természettudományos osztályba jártam, úgyhogy az osztálytársaimnak egy nagy része ilyen irányba is tanult tovább, sokan tanulnak mérnöki szakokon és egy részük a BME-n. Ugye azt szokták mondani, hogy nem az egyetemtől/kartól/szaktól függ és bunkók, beképzelt emberek vannak mindenhol stb., amivel abszolút egyetértek és az én szakomon, karomon (BTK) is vannak ilyenek, ezt aláírom, de szerintem sem lehet elmenni az arányok mellett...Volt olyan osztálytársam, aki az én szememben mindig is egy bunkó, fellengzős, egoista, nagyképű, "ki, ha én nem" típus volt, aki lenézett másokat stb. és ez a BME-n sem változott, de meglepődtem azon, hogy azok a volt osztálytársaim is ilyenek lettek vagy legalábbis elkezdtek "átalakulni":D, akik középiskolában teljesen normálisak, barátságosak, kedvesek, értelmesek voltak... Nekem ez egy nagy csalódás volt, hogy most ők is ugyanúgy nyomatják ezt a szöveget, hogy "a BME az egyetem, a többi az kb. az óvoda szint", "majd mehettek a mekibe, a kis büfésdiplomátokkal" és kvázi arra büszkék, hogy az ő tanáraik milyen szigorúak, mennyit kö@&#ögösködnek velük és, hogy mennyien megbuknak, csúsznak, mert ez azt jelzi, hogy az egy milyen jó és színvonalas intézmény....Én nem mondom, hogy ez nincsen így, én sosem tanultam ott és biztos jó szakembereket képeznek, de én ebbe nem akarok belemenni, mert mondom, nem tudom. Ugyanakkor én nem értem ezt az egészet és nekem nagyon vissztaszító ez a fajta viselkedés, amit a többségük képvisel.

2018. febr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Annak azért örülök, hogy nem csak én látom így a viselkedésüket. Persze osztom azt a véleményt én is, hogy mindenhol vannak bunkó, nagyképű emberek. Az arányok szúrtak szemet nekem is, mégpedig a "büfészakozó, mekivel riogató" hallgatók nagyon nagy része BME-s.


Valószínűleg a tanárok is - ahogy az első válaszoló gondolja - tehetnek róla, elképzelhetőnek tartom, hogy valamilyen szinten ők nevelik bele a hallgatókba ezt a nagyfokú nagyképűséget.

2018. febr. 14. 13:05
 5/15 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem ugyanaz írja ki ezeket a kérdéseket...

Nem vettek fel a BME-re vagy mi bajod?

Nézd meg mennyire nagyképű egy orvos vagy jogászhallgató, utána áldani fogod a BME-seket... És még mindig csak nagyon durván általánosítasz

2018. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy meg kellene indokolnom egy kérdés kiírását neked, de nem, nem azért írtam ki, mert nem vettek fel BME-re.


Ha egy BME-s ilyen kritikával szembesül rögtön azt gondolja, hogy azért ilyen sz*r a vélemény róluk, mert a kritizálót nem vették fel... :)


Egyszerűen csak olvasgatom a fórumokat felsőoktatás formában, és gyakorlatilag mindenhol fellelhetőek a nagyképű, másokat büfészakozó BME-sek (nem, nem az orvosok és a jogászok, sokkal több a mérnők BME-s).

Ennek érdekelt az oka.


Legközelebb meg kérlek a kérdésre válaszolj, ha nem tudsz akkor kérlek ne írj. Nem az a téma, hogy a kérdezőt analizáljuk. :) Köszi! :)

2018. febr. 14. 13:22
 7/15 A kérdező kommentje:
És ez az egy kérdés amit kiírtam. Ha több ilyen kérdés van akkor gondolom nem csak az én véleményem ez, hanem más is így látja.
2018. febr. 14. 13:24
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Annyira szánalmas kb. 10 fórumozó hozzászólása alapján ítélkezni több száz fős évfolyamok felett. Ez nem róluk mond el sokat, hanem rólad.
2018. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen fórumos hozzászólásoknál érdemes azt is figyelembe venni, hogy aki rendesen tanul (nem csúszik, így nem is dicsekszik vele, hogy milyen nagyon nehéz) az valószínűleg nem fórumokra írogat, hanem tanul :) Valószínűleg ez a normálisabb réteg, akikkel nem találkozol, mert nem szájalnak. Egyébként nem vitatva, hogy tényleg nagyon sok ilyen ember van a BME-n, én olyan helyen dolgozom, ahol kb mindenki Corvinuson végzett, és egyáltalán nem jobbak a BME-seknél, csak "kifinomult közgazdászként" nem annyira "egyenesen" néznek le mindenkit, aki nem ott tanult, de pár beszélgetés után azért elég egyértelműen látszik a felsőbbrendűség tudatuk.
2018. febr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
18%

1. A BME-t nem lehet elvégezni.

2. Ha valaki elvégzi a BME-t, ugorj az 1. pontra.

2018. febr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!