Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen nagyképűek a...

Miért ilyen nagyképűek a BME-re járó hallgatók?

Figyelt kérdés

Több fórumon olvasgattam főiskolákról, egyetemekről véleményt és a legtöbb fórumon megjelentek olyan hozzászólások, melyeket BME-s hallgatók írtak. A legtöbbjük arról számolt be, hogy az iskolát 6-8 év alatt tudják elvégezni, olyan nehéz. Szinte minden iskolát lenéznek és nagyon nagyra vannak azzal, hogy dupla annyi időbe kerül nappalin végezni nekik BME-n, mint kellene. (Amikor ugye csak a tanulás lenne a dolguk, meg a pesti éjszakában való heti háromszori lerészegedés persze...)


Mitől alakult ki ez az elképesztő nagyképűségük, arroganciájuk, valamint ti is megtapasztaltátok-e már ezt? Nem tudok még egy iskolát mondani a fórumok és vélemények alapján ahol ekkora lenne a kollektív hatalmas arc... :)



2018. febr. 14. 12:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező,


egyrészt nem tudod, és nem tudhatod, hogy BME-s vagyok-e, szóval megint csak általánosítasz, és nem igazi vélemények érdekelnek, hanem csak önigazolást keresel.

Mást részt a valóság amit írtam.

Másrészt, ha te mérnöki vonalon olvasgatsz, nyilván nem fogsz orvos, jogászhallgatók hozzászólásaiba belefutni...

De mindegy is, remélem megkaptad az önizagolást ezzel a durva általánosítással és jobban aludtál

2018. febr. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

Ennek egyrészt az az oka, hogy tényleg nagy szívás, és sok a buktató tárgy. Emiatt a sok szenvedés közt kialakul az emberben egy olyan kompenzáció, hogy ha már ennyire buktatnak, akkor már legyen értéke ennek a diplomának, legyen már több, mint a többi. Emiatt magunkban felmagasztaljuk az egyetemet, azaz párhuzamosan szólva "lenézzük a többit".


A másik ok pedig tényeken alapszik, például az ismerősökön, esetleg volt osztálytársakon, akiknek ismerjük a képességeit, és azt látjuk, hogy más egyetemeken sokkal jobban teljesítenek, mint mi itt. Pedig az nem valószínű, hogy pikkpakk megtáltosodtak. Vagy például azok alapján, akik átmentek a BME-ről más egyetemre, mert ez nem ment, ott meg nulla tanulással 3-4-es, esetleg 4-5-ös szintet hoznak. Vagy a volt osztálytársak alapján, akik egy napot tanulnak a vizsgára, majd 4-est szereznek. Mert azért a nagy arroganciában a BME-seknek is vannak ám BME-n kívüli ismerőseik.


Az mondjuk más kérdés, hogy aki 6-8 év alatt tudja elvégezni, az nem biztos, hogy jobban jár, mintha időben elvégezne egy másik egyetemet, és a maradék éveket értelmesen, akár munkával, akár külföldi tapasztalatszerzéssel töltené.


Ez egy elég megfoghatatlan dolog, az tény, és nehéz (ha nem lehetetlen) objektív véleményt mondani, és nyilván nem fogsz nekem hinni, de azért csak hidd el, hogy tényleg baromi nehéz, és megvan ennek a felértékelésnek az oka. (Meg az egyetemen belüli értékelésnek is, ami valóban úgy van, ahogy az egyik hozzászóló írta.)


Az mondjuk már megint egy másik kérdés, hogy valódi előny van-e emögött.

2018. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk ki hogy a BME egy rohadt nagy olvasztótégely.

Jár oda karonként X 100 ember épp ezért megbuktatják a jó részét az iskola hírnevére gondolva, és elég nehéz elméletet kérnek rajtuk számon óriási mennyiségben és tempóban.


Elvégezhető a BME biztos hiszen elvégzik sokan, de azért mert pl az integrálást beleverték mint az állat és 5 tagos szorzatot a kisujjából leintegrál még nem biztos hogy a valódi dolgokban (programozás, tervezés) feltétlenül jobb lenne mint egy másik egyetemi hallgató.

Nem hinném hogy ott pl valósághű helyzeteket kérnének számon miszerint itt van egy program nem fut le végezz hibakeresést, vagy egy szerkezet alkatrésze meghibásodott oldd meg a lehető leggyorsabban hogy működjön.


Amit mondanak szerintem igaz. A papír addig kell amíg be nem lépsz azon az ajtón. Utána már csak a tudás számít.

2018. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#1 Válaszoló jót mond!


Én jelenleg tanulok BME-n gépész szakon, és ténylegesen van olyan tanár (nem sok!), aki eléggé lenéz kb mindent. A terméktervezőket leszólja, utalgatott a túlparti egyetemre is, elég lenézően. (Btw mechatronikusok is szóltak már le gépészeket bizonyos fórumon, az is érdekes... A bsc képzésük viszonylag nagy része közös, így mire fel...)


Ezután nyilván kialakul a hallgatóban egy kép, főleg, ha gólyaként hall ilyeneket...


Én elhatárolódom attól, hogy lenézzek bárkit is. Gimiből vannak jó barátaim, ők most különböző helyekre járnak, van aki Corvinusra, van aki Pázmányra, azokon a szakokon, amiken vannak, nekik is kell tanulni rendesen, az ő példájuk miatt engedem el a fülem mellett a lenéző szavakat más egyetemekkel/szakokkal szemben.


Szerintem a miértre a válasz az, hogy elmegy az illető a BME-re, félév közben gyűrik őket zh-kkal, házikkal folyton, majd vizsgaidőszakban is megszakad, és akkor örül ha összekapar pár hármast, nagyon jó esetben négyest, majd ezután hallja ismerőseitől, hogy "úr isten 2 napot tanultam és csak négyest kaptam" (felesleges sorolnom példákat, mindenki ismer ilyet szerintem), hát ezek után nyilván azt érzi, hogy az ő egyeteme nehezebb, ha nehezebb akkor valószínűleg többet/jobban kell tanuljon, és így tovább... Nos, szerintem erre építhetsz. (Mert az tény, hogy a BME-n akad nem egy különösképp hallgató ellenség tárgy/számonkérés/tanár, amin túljutni nem lehetetlen, de azért szívás.)

2018. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
80%
Mert sok közöttük hülye, és semmi mást nem tud felmutatni azon kívül hogy odajár. BME-n nagyon alacsony a ponthatár államira is, ezért kb. mindenkit felvesznek. Elvégezni már más tészta, ilyenkor jön ki, hogy ki a jó igazán. Én matekos osztályba jártam középsuliban, sok embernek fogalma nem volt róla hogy mit tanuljon, hát jelentkezett a BME-re mert oda úgyis felveszik őket. Én kb. egyedüliként a Corvinusra mentem, persze kaptam-kapom is a cikizéseket miatta, de nem izgat, engem ez érdekel. De van olyan volt osztálytársam aki már az első félév után otthagyta a BME-t, meg olyan is aki a tárgyai felét bukta. Na, tapasztalatom szerint az ilyenek szokták hangoztatni hogy húú a BME milyen nehéz meg az a világ közepe, meg a Corvinust a tavaszi szünetben is el lehet végezni, az intelligensebbektől nem igazán hallok ilyeneket.
2018. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!