Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A TÁGban a szóbeli milyen?

A TÁGban a szóbeli milyen?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy húzok egy tételt és van egy kis időm kidolgozni utána meg elmondom, de arra vagyok kíváncsi, hogy kötekednek, vagy segítenek ha elakadok, vagy mi? Sztorikat, élményeket kérek. :)

2018. febr. 16. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor elmesélem az én sztorimat :) Tavaly szóbeliztem németből és nagyon izgultam. Odamentem a teremhez, aztán rögtön kijött a tanár, hogy én jövök. Egy asztalon voltak lefelé fordított lapok, azok közül választottam egyet, majd leültem egy padra és talán 30 percem volt kidolgozni a rajta lévő feladatokat. Ezután odaültem a tanár elé és együtt ellenőriztük a feladatokat, ha valamit elrontottam akkor segített, hogy rájöjjek hol hibáztam. Utána egy másik tanár elé ültem, bemutatkoztam, majd válaszoltam a kérdéseire, ha nem értettem, feltette másképp, nagyon kedves és segítőkész volt. És kb.2 perc beszélgetés után vége lett és elmehettem.

Felvételiztem fizikából is, ott nagyjából ugyanez volt csak talán kicsit gorombábbak voltak a tanárok és nem volt beszélgetős része, csak a tétel megoldása. :D De ott is segítettek ha elakadtam. És így ennyi.

Melyik szakra akarsz menni?

2018. febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen szakra mész?
2018. febr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bio-kém, Mat-fiz, Mat-info...ezeket írtam be:)
2018. febr. 18. 17:58
 4/9 A kérdező kommentje:
És felvettek?(#1)
2018. febr. 18. 17:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen. most nyelvi előkészítőn vagyok vagyok. :)
2018. febr. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező! Hogy sikerült a szóbeli? :)
2018. febr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jól, egy pici hiba volt benne, és nagyon aranyosak voltak a tanárok!:)))
2018. febr. 26. 18:46
 8/9 PioDVD ***** válasza:

Már max. a jövőre felvételizőknek érdekes, de matek és nyelvek szóbelijén kedvesek és segítőkészek voltak a tanárok. Igaz, csak jól teljesítőknél van tapasztalat, aki 30 %-ot tudott, azzal nem tudom, de a kezdet nyilván velük is ez volt. (Szerintem a folytatás is.)


Kossuth matekon viszont... A kezdés sem volt valami fényes, ha valamit nem tudott (amit általánosban konkrétan nem vettek) jött a leb.szás, bár mikor kiderült, hogy tudja, miről van szó, már nem volt baj, kedvesek lettek. (Másik tárgyból a gyerek előtt, aki éppen dolgozta ki a feladatot, amúgy is stresszesen, azt beszélték a tanárok az előtte lévőkről, hogy "Ezek a hülyék is minek jöttek ide? Meg az a cigány is?".) Úgyhogy ott a hozzáállása inkább negatív volt, aztán ha valaki bizonyított, akkor már kedvesek tudtak lenni.


Persze ez nem jelenti, hogy a TÁG-ban vagy a Kossuth-ban minden tanár ilyen.

2018. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Amit én írok, az is max. a jövőre felvételizőknek lehet érdekes, de emlékszem, hogy szóbeli előtt én is itt keresgettem, szóval hátha hasznos lesz valakinek a jövőben.

Nekem sem kellett sokat várnom, de érdemes időben odamenni, mert lehet, hogy előtted valaki kiesik, aki nem jött el, ezért téged hamarabb beszólítanak.

Bementem és megkérdezték, hogy miből akarok felelni?Mondtam, hogy történelemből.(mert abban a teremben lehetett még matekból meg magyarból is)

Elkérték az igazolványom, az ellenörzőm, a témazáróimat, meg a versenyeredményeimet/okleveleimet.Odakísértek az asztalhoz, ahol a vizsgáztatók ültek, húzattak egy tételt, ami igazából nem egy lap volt, ráírva, hogy pl.3.tétel,hanem mintha egy újság oldala lett volna.A4-es lap, rajta két kép, két szöveg, meg kérdések.Azt mondták, hogy a kérdésekre a választ próbáljam beleépíteni a feleletembe, az alap tudásomat, amit tudok a témáról egészítsem ki azzal, ami a lapon van.

Felkészülni nem pont xy perced van, hanem míg lemegy előtted 3 felelet.

A tanár, akinél én voltam nagyon kedves és laza volt.Próbálj figyelni arra, amiket kérdez, és mondj el mindent, amit tudsz!

A felelet után visszaadják a dolgaidat(ellenörző stb.),és mehetsz utadra😅Ne felejts el köszönni!A vizsgáztatóknak és a bent lévő tanulóknak is köszönj, mert mikor én voltam, volt olyan diák aki senkinek sem köszönt, ami elég bunkóság.

Annyi a lényeg, hogy ne görcsölj rá!Előtte én nem izgultam, csupán azon gondolkodtam, hogy ez mekkora teher, és hogyan befolyásolhatja az életem, ha elrontom.De bent a teremben nagyon felszabadult voltam, alig bírtam nem mosolyogni.Sok sikert annak, aki a jövőben vizsgázik!😂🤗

2018. márc. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!