Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárszakon van ilyen lehetőség?

Tanárszakon van ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés

Alapjáraton az érdekelne, hogy ha én angol&kínai szakos tanárira megyek (ha felvesznek) akkor tanulok majd mondjuk neveléselméletet, pedagógiát és pszichológiát? Már az első évtől?

Néztem a minta tervet, de ilyent nem találtam és ezt furcsálom..Egy pedagógus pedagógia óra nélkül? Nekem ez fura :D

Illetve milyen tudás kell angolból? Meglesz az emeltem, de lehet utolsónak kerülök be..akkor nagyon nehezen fogok elvergődni? Pedig nagyon érdekel..

Köszi előre is! :) 17/L



2018. febr. 17. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Tanárszakon természetesen tanulsz pedagógiát és pszichológiát, még egy külön kis szakdolgozatot is kell írnod ebből a témakörből, ha jól tudom. Valószínűleg a mintatanterv csak a szaktárgyakat tartalmazza. Ha erős B2 szinten állsz angolból, akkor nem lesz gond. Ha épp csak meglesz az emelt érettségi, akkor viszont valószínűleg kapaszkodnod kell majd.
2018. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen nekem is ez ugrott be, hogy lehetséges tényleg csak azokat tartalmazza. Ennek most megörültem! :) Köszönöm!


Igazság szerint azt mondják beszélni és írni nagyon jól tudok, valamiért ez csak úgy jön. Talán a sok film, sorozat, tumblr szöveg miatt? Nem tudom, de a nyelvtannal néha megakadok, főleg a nyelvhelyességgel. Illetve kihallani kihallom a dolgokat, csupán a szókincsemen van mit fejleszteni és ez is itt a gond, hogy nem tudom milyen úgy mondott nem hétköznapi szavakat kellenék tanulgatni és nem magolni. Mert végtelen a sor és letudom egyszerűsíteni amit mondani akarok, csak az nem jó. Tehát el nem adnak.. de megvetetnek bármit.. :D

2018. febr. 17. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok sikert, bár ez nagyon erős kombónak tűnik. :)


Én is gondolkozom a tanárin, bár én idősebb vagyok és hagytam ki éveket.. pénz. :/ :)


Na de neked sok sikert kishölgy!

2018. febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


tanári felkészítést keress...

2018. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm! :)

És választható tárgyak itt is vannak? Mármint olyanra gondolok, hogy tesi vagy valamelyik masik karról egy óra?

2018. febr. 20. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!