Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen rossz a magyar...

Miért ilyen rossz a magyar oktatás? Mikor fogják végre megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokan egyből lefognak szólni, hogy mit siránkozok meg minden, de gondoltam azért megkérdezem. Miért kell sokszor 3-4-ig bent lennem a suliban és utána hogy várhatják el, hogy a következő napon levő 4-5 tantárgyra felkészüljek? Ráadásul a buszok miatt (bejárós vagyok) amik nem mindig jönnek közvetlenül órák után, van hogy csak este ötkor esek haza hullafáradtan. Utána jön még csak az ebéd, aztán megpróbálok valahogyan egy fél óra alatt pihenni, aztán jöhet megint a tanulás. Ráadásul én németes osztályba járok, és németül tanulom a törit és a föcit, és nem kevésszer van, hogy egyik napról a másikra kell 3-4 oldalt (németül,tele szakkifejezésekkel) megtanulnom. Minden nap van felelés így minden napra kell készülnöm. Ezenkívül eszéket és prezentációkat kell németül írnom, a kötelező olvasmányokat elolvasnom. Egyszerűen mindig fáradt vagyok, és nincs szinte semmi szabadidőm. Ráadásul a tanárok egyáltalán nem megértők, soha nem érdekli őket, ha egy napon 4 dogát írunk és olyan hét is volt amikor 7 témazárót írtunk (ezenkívül volt még felelés és röpdoga). Mikor lesz ennek vége? Mikor reformálják meg végre az oktatást? Miért nem akar ezzel foglalkozni a kormány?

2018. febr. 19. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Nem akarlak elkeseríteni de ez gáz. Nem is leoltani akarlak de ha most ennyitől ki készülsz mit fogsz csinálni később? Gondolom akarsz menni egyetemre.. hát ott majd vissza fogod sírni a heti 7 témazárót.. Utána meg ha mész dolgozni a délután öt órás hazajárás fog piszok mód hiányozni. Ez ilyen, túl kell esni rajta. Én is túl estem rajta, mindenki túl esett rajta. Továbbiakban tapasztalataim szerint akik középiskolában hangoztatták a "rengeteg felesleges dolgot tanítanak" mantrát azok mára jobb esteben rájottek, hogy nem volt ám olyan felesleges az a százalék számítás amikor mennek vásárolni a boltba meg nem volt olyan rossz az a töri tanulás amikor egy kicsit éretelmesebb társaságba kerülnek és beszélgetni kell. Akiknek meg ez nem esett le most az egyik legnagyobb magyar áruházláncnál dolgoznak logisztikai asszitsztensként (értsd napi 8-10 órában pakolnak a raktárban).


Lehet, hogy valakinek nem tettszik ez-az de ilyenkor nem rimánkodni kell hanem egyrészt elő állni egy jobb konstrukcióval de nem úgy mint a vadbarom hanem akkor amikor erre érdemi lehetőség van. Például áprilisban a választásokon, vagy később ha döntéshozó pozícóba kerülsz. Másrészt az erre megfelelő fórumokon kell ezt megtenni..


Szumma. Nem akarok én bántani senkit se de amikor 15-6-7 éves gyerekek tüntetnek a kossuth téren és azt se nagyon tudják, hogy mit akarnak meg olyan ostobaságokat mondanak mint ide lacháza akkor mindenkinek az fog leesni, hogy őket nem kell és nem is lehet komolyan venni.

2018. febr. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam, azért írom ezt meg mert igazságtalanságnak érzem, hogy én majdnem mehszakadok a tanulásban, de például ennél jobb gimiben Németországban fele ennyit időt se kell a gyerekeknek tanulniuk. Ezt onnan tudom, mert jöttek hozzánk német cserediákok, és ők mondták, hogy legkésőbb 2-3-kor elengedik őket,alig van házijuk, és nincsenek olyan felesleges tantárgyaik amik csak arra jók hogy 4-ig legyen az ember suliban.
2018. febr. 19. 23:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi Angliába járunk suliba. Húgom általánosba kb 4ig van mindennap, én az egyetemen van olyan hogy 8ig. Az előző sulimban meg mindennap szinte fél ötig voltam. Szint úgy iratnak dogát stb. Húgom 15 évesen most fogja letenni az általános vizsgáit az összes tárgyából, Magyarországon ilyen azért nincs. Az viszont igaz hogy élvezhetőbb itt az iskola.
2018. febr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként egyet értek az elsővel.
2018. febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Elsőnek adok igazat. A tűntetők meg csak a ballosok gyerekei. 2 éve is szr oktatás volt, akkor miért nem volt tűntetés? Talán mert nem volt váladztás. Nekem csak heti 33 órám van utolsó előtti évemben, nekem is most nagyon rossz, hogy erre kell tanulnom, akkor érettségire készülni, közben van más programom, meg akkor pihenjek, szórakozzak. Betegeskedek is az elmúlt hetekben, mégsem rívok itt a neten, mert szerintem lehetne rosszabb is. 19L
2018. febr. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is sok, főleg a felesleges maszlagos hülyeség.

Oké hogy az embereknek vannak feladataik/kötelességei de egyik embernek se az a dolga hogy dolgozzon 8 órát otthon meg még 4-5-öt. (és ugye volt az echo tv-s riport ahol a csávó kérdőre vonta hogy a diák mit csinálna a szabadidejében, biztos tv-zne meg játszana. Amit kb a felnőttek is csinálnak a szabadidejükben)


Angliai oktatással kapcsolatban azt hallottam hogy sokkal lazább mint nálunk, bár nyilván te élsz benne ezt csak megemlítem.


Utolsónak pedig: nyilván tanultál történelmet, ott egyik forradalom sem abban a pillanatban kezdődött amikor felemelték az adókat vagy megöltek valakit. Van egy átfutási idő főleg nálunk. Volt sulimban pl a 9.-eseknek heti 36-37 órájuk volt, ami majdnem egy munkahét, csak az iskolában.


Azért szellemileg frissnek lenni más mint fizikailag. Fizikailag 6-7 óra alvással is megvagy szellemileg meg lehet kell a 9-10 is, csak akkor lehet nem végzel a feladatokkal.

2018. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Angliai oktatással kapcsolatban azt hallottam hogy sokkal lazább mint nálunk, bár nyilván te élsz benne ezt csak megemlítem."


Igen mint említettem is lazább, de a kérdezőnek legfőképpen azzal van baja hogy sokáig van bent, ezért írtam le hogy itt milyenek az átlag óra számok.

2018. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
#5: Két éve is tüntettek a tanárok, még sztrájk is volt, te agyhalott fideszes.
2018. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!