Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan zajlik az alapképzés...

Hogyan zajlik az alapképzés az egyetemen, ha előbb csak a felsőfokú szakképzést csinálom meg?

Figyelt kérdés
Gazdálkodási és menedzsment foszk-ra jelentkeztem,de mindenképp elakarom végezni az alapképzést is,azonban nem látom tisztán hogy működik az az utóbbi másfél év ami az alapképzést jelenti. Tehát úgy tudom, hogy 4 félév a foszk, és ha jelentkezek alapképzésre akkor a 120 kreditből beszámítanak 90-et, és néhány tantárgyat, így az eredetileg 6+1 félév, 3 félévre csökken. Viszont nem értem,hogy ha a foszk alatt pl.: nincs matek1, matek2 , akkor össze vissza járkálnom kell más évfolyam előadásaira,hogy visszamenőleg teljesítsem a hiányzó tantárgyakat? Aki így végezte kérem,jelezzen!Köszönöm szépen! :)

#alapképzés #felsőfokú szakképzés #FOSZK #gazdálkodási és menedzsment felsőfokú szakképzés #négy félév
2018. febr. 20. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, konkrétan erről van szó. Lesznek tárgyaid, amiket az elsőévesekkel végzel együtt, lesznek olyan tárgyaid, amiket a végzősökkel stb. A mintatantervet ha végignézed, akkor látod, mi mire épül, és mik az átfedések, miket tudsz elfogadtatni. Így látni fogod azt is, hogy pontosan melyik tárgyakat kell majd felvenned az alapképzés elvégzése során, ezek lehet, hogy vegyesen különböző félévekre vannak ajánlva, de ha neked elfogadják az x tárgyat, ami előfeltétele egy másik tárgynak, akkor a másik tárgyat már rögtön felveheted, ha meghirdetik.
2018. febr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. márc. 20. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!