Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik ad nagyobb tekintélyt?

Melyik ad nagyobb tekintélyt?

Figyelt kérdés
Egy orvosi egyetem elvégzése vagy egy műszaki egyetem elvégzése (pl villamos/infós mérnök) ?

2018. febr. 22. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elhivatottság miatt válassz egy szakot, ne a tekintély miatt. De szerintem az orvos. Persze, ez nem jelenti azt, hogy a műszaki egyetem nem lenne elég tekintélyes.
2018. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig én úgy tudtam,hogy aránylag nehezebb a műszaki (főleg a bme) ,mint az orvosi :/
2018. febr. 22. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A tekintélyt az adja amit el is tudsz végezni...ennyi erővel miért nem mész pilótának(repülőmérnöki diplomával) vagy a NASA is elég tekintélyes atomfizikusként....a kérdés el tudod végezni?


Mert ha nem akkor akármilyen tekintélyt adhat :-)


Szóval tekintélyt ad annak aki elvégzi és kezében a diplomája - de a tekintély nem a szakmában lesz, hiszen a szakmában másnak is van :-)


Legfeljebb villoghatsz vele a postás kisasszonynak, de mivel ő úgysem vágja mit csinálsz pontosan, mit tanultál pontosan és úgy az egész rendszert, így cseszheted :-)

2018. febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem úgy általánosságban az orvosi, már csak azért is, mert arról mindenkinek van fogalma, hogy mit is csinál egy orvos, akár egy kisgyereknek, akár egy idősebb (sokszor tanulatlan) néninek/bácsinak, míg pl. egy villamosmérnökiről sokan azt sem tudják, hogy eszik vagy isszák.

Plusz hát ugye van az a berögződés, hogy orvos=életeket ment, és nyilván az egy fontos, megbecsülendő dolog.

2018. febr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az meg, hogy az orvosi a nehezebb vagy a mérnöki szakok, teljesen az adott egyén beállítottságán, érdeklődésén múlik, felesleges folyton ezen lovagolni, meg összehasonlítgatni egymáshoz olyan szakokat, amiknek nulla közük van egymáshoz.

Alapból tök más emberek mennek orvosira meg villamosmérnökire/infóra. Nekem pl. nehéz lenne a fizika meg a matek, nem is érdekelnek, és nem is tudnám elképzelni magam ilyesféle szakokon, neked meg lehet nem menne az anatómia, élettan, patológia, stb... mert túl sok az elméleti anyag, amit nagyrészt be kell magolni, és mert téged pont annyira nem érdekel, mint engem a fizika, és emiatt meg még nehezebben tudnád megtanulni.

2018. febr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!