Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvehetnek a debreceni Ady...

Felvehetnek a debreceni Ady Endre gimnáziumba?

Figyelt kérdés

A budapesti Karinthy Frigyes gimnáziumba járok német kéttanra már 2 éve de nagyon nem szeretem, szeretnék átmenni az Adyba csak idén nagyon lerontottam a jegyeim ( jó annyira azért nem, 3-as a legrosszabb) pont azért mert annyira rossz a légkör és a tanárok is szivatnak + itthon sem érzem jól magam.

Azt olvastam hogy ott a legjobb a nyelvoktatás és engem főleg az érdekelne.

Milyen szempontok alapján vesznek át?

Milyenek ott a diákok meg az iskola hangulata? Nagyon sokat kell magolni?

És ha átvesznek melyik kolit ajánlanátok?

Ha valaki bővebb infóval tud szolgálni, annak szívesen meghallgatnám a személyes tapasztalatait, mert sok kérdésem van még.:)



2018. febr. 23. 08:33
 1/3 PioDVD ***** válasza:

Szerintem a másik 3 "menő" gimiben is jó a nyelvoktatás, inkább azt nézd, mivel tudod párosítani. Az én gyerekeim ezért mennek (remélhetőleg) a TÁG-ba, a másik 3 suliban olyan tárggyal párosított, ami nem érdekli őket.


Illetve csak 2 jött szóba a TÁG mellett, az Adynak furcsa a híre. Jó barátom lánya nem bírta a "művészeket", "laza vagyok" kölyköket, viszonylag nyílt dohányzást, füvezést, átmenet másik gimibe. A gyerekek között is ez terjed a suliról. Nem én terjesztem :), ők mondták, hogy oda semmiképp nem akarnak menni, mert a fentieket hallották róla.

2018. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valóban sok az Adyban a művészlélek, és nagyon sokszínű a diákság, de ez véleményem szerint nem rossz. Legalábbis engem egyáltalán nem zavar. Általánosságban nagyon nyitottak és elfogadóak az emberek, emiatt (is) nagyon jó a légkör. A tanárok szerintem nagyrészt rendben vannak, persze van egy-kettő, amelyiket nem épp leányálom kifogni, de úgy gondolom, ez mindenhol így van. A nyelvoktatás erős, van követelmény, vannak elvárások, de a tanulnivaló mennyisége attól is függ, milyen tagozatos osztályba szeretnél átjönni. Kolik közül pedig én leginkább a Gulyásról tudok nyilatkozni, hiszen abban lakom. Meg lehet szokni, nem vészes egyáltalán. A Deák van még a közelben, ismerőseim beszámolói alapján ott valamivel nagyobb a szigor, de állítólag jobban felszerelt. Az átvételről nem tudok sokat mondani, ezen a téren nincs tapasztalatom. Azt hiszem, ilyenkor különbözteti vizsgát kell tenni, de nem akarok hülyeséget mondani. Ha vannak még kérdéseid, szívesen megpróbálok válaszolni rájuk. :)
2018. febr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 PioDVD ***** válasza:
Tegnap félbe maradt az írásom, szóval furcsa az Ady híre, mert van egyrészt amit írtam, másrészt a színvonalra nem hallottam panaszt. Tehát minőségi suli, de nem mindenkinek jön be az ottani feeling.
2018. febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!