Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az abszolutórium kiállításának...

Az abszolutórium kiállításának pontos dátumát hol tudhatom meg?

Figyelt kérdés
2015 2. féléve volt az utolsó aktív félévem, amivel teljesítettem az abszolutórium feltételeit, viszont záróvizsgázni az abszolutórium kiállításától számított 2 éven belül lehet (külön feltételek teljesítése nélkül). Az esetemben ez a 2 év mikor jár le, a mostani júniusi vizsgaidőszakkal, vagy a 2019 januárival?

2018. febr. 23. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a júniusi, mi a fenének kapnál még egy fél évet? Honnan jönne az?
2018. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy matekozunk 2018. 06


2év: 2016.06

2017. 06- 1év

2018. 06- 2év

2018. febr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hülyeséget írtam. Tehát az utolsó aktív félévem, amikor a szakmai gyakorlatot végeztem, az a 2016/17 tanév első féléve volt, tehát 2017 januárjában záróvizsgázhattam volna először. Akkor ezek szerint 2019 januári vizsgaidőszak még belefér a 2 évbe? Azért nem egyértelmű számomra, mert a szabály elvileg úgy szól, hogy a végbizonyítvány kiállításától számított 2 éven belül bármelyik vizsgaidőszakban záróvizsgázhatok, viszont azt nem tudom, hogy pontosan melyik nap állították ki a végbizonyítványt. Mert ha az utolsó aktív félév szorgalmi időszakának végén, akkor az azt jelentené, hogy a 2019 januári vizsgaidőszak már épp kicsúszna a határidőből, viszont, ha az utolsó aktív félév vizsgaidőszakának vége jelenti az abszolutórium kiállításának dátumát, akkor még benne lenne a 2 évben a 2019 január.
2018. febr. 23. 15:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a logikus, hogy a szakmai gyakorlat végén, mert akkor teljesítetted tanulmányi kötelezettségeidet és lettél jogosult államvizsga tételére. De az abszolutórium nem valami titkos dolog, arról te igazolást kellett hogy kapjál, szerintem papír formájában, hiszen az a tied. Ha nem kaptál, akkor se a gyakorikérdéseken kérdezd a te abszolutóriumodnak a dátumát, mert mi nem vagyunk ennek a tudásnak a birtokában ellentétben a tanulmányi osztállyal, ami viszont kétséget kizárólag a birtokában van.
2018. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, de a tanulmányi osztály csak elvétve szokott válaszolni sajnos
2018. febr. 23. 15:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem válaszolnak! Akkor be kell menni személyesen. Nem szívességet tesznek, az a munkájuk.
2018. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez neptunban is benne kell legyen!

Tényleg a legbiztosabb ha a tanulmányi osztálynak írsz, ha nem válaszolnak 1-2 napon belül, akkor pedig kénytelen leszel bemenni.


Nálunk egyébként a diploma dolgozat bejelentőt legalább 7 hónappal a leadás előtt kell beadni. Hogy utána diplomát védhess és államvizsgázhass. (PPKE)

2018. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt be kellett hogy

írják

2018. máj. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2015 május v.

június

2018. máj. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!