Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mechatronikai mérnöki szak?

Totolala kérdése:

Mechatronikai mérnöki szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén végzek a középsuliban, és úgy döntöttem, mechatronika irányban tanulok tovább.

Elsőnek bejelöltem az SZE mechatronika szakát, másodiknak pedig az OE-BGK-t.

Később még lesz lehetőségem módosítani, de nem tudom szükség lenne-e rá.

A Győr közelebb van a lakóhelyemhez és számomra az a város sokkal élhetőbb, mint Pest. Azonban ha az Óbudai egy sokkal jobb egyetem, hajlandó lennék Pesten koleszban lakni.

Mik a vélemények a két egyetemről?


Köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 23. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Én az OE-t választanám a te helyedben. Győr sem rossz, de azért Budapest mindig is több lehetőségeket tartogat. Az meg mondjuk nem rossz, ha egyetem mellett esetleg itt ott gyakornokoskodni is tudsz.
2018. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se rossz választás.Óbudaira járok,szerintem akkora különbség nem lehet a két egyetem között, viszont Pesten valóban több a lehetőség és egy kis környezetváltás mindenképp szerencsés szerintem az embernek fiatalkorában.
2018. febr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen, szerintem a Győrben és környékén elhelyezkedő ipari parkok elég sok lehetőséget nyújtanak.(ez nyilván elmarad a pestiektől), és ha csak ez volna a kettő között a különbség, akkor szerintem számomra még a Győr felé billen a mérleg.


Nagyon hálás lennék Győrben tanuló diákok véleményéért, különösen ha Mechatronikát tanulnak/tak.

2018. febr. 23. 22:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezeket 2. és 3. helyekre írd inkább, elsőre a BME-t. Tudom, brutál a 460 körüli ponthatár, de miért ne próbálnád meg?
2018. febr. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ááh. A BME nekem felejtős. Az a helyzet, elsőnek megjelöltem az Óbudai Mérnökinfot, mert az lenne az elsődleges cél.(Kúltúráls iskola, színvonalas oktatás, ahogy én tudom).

Ha annak a 350 pontja nem jönne össze, akkor gondoltam nem mennék mindenféle "selejt" mérnökinfo szakokra, hanem megpróbálok egy mechatronikát Pesten vagy Győrben.

Írhattam volna az első helyre BME-VIK-et is, de amiket hallottam róla.. nekem nem ér meg 2 év csúszást a BME :D(ha fel is vennének)

2018. febr. 24. 11:02
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
És miért olyan tutibiztos, hogy csúszol a BME-n? Túl van lihegve a nehézsége... Aki kellő időt belefektet, az nem csúszik. Ne a híres 59%-os válaszolóból indulj ki!
2018. febr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

450 pontot esélytelen összehoznom :D Tisztában vagyok a képességeimmel. + fizikailag is lehetetlen, mert már nem lehet új intézményt hozzáadnom, csupán a sorrendet változtatni..


Tehát a kérdés az lenne, OE vagy SZE? :D Jobb annyival az OE, hogy megérje Pestre járkálnom? Nagyon gáz a SZE?

2018. febr. 24. 18:45
 8/10 anonim ***** válasza:
OE-s vagyok, véleményem szerint annyival nem jobb az OE, mint a győri (legalábbis mechatronikán). Szóval ha nem szereted/szeretnéd a budapesti életet vagy macerás lenne költözni, akkor a győrivel semmiképp nem jársz annyival rosszabbul (szerintem).
2018. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Én is úgy gondolom, hogy például az OE mérnökinfo szaka valószínűleg jóval színvonalasabb, mint SZE-é, viszont ugyanez a mechatronikáról már nem mondható el.

Ha még esetleg valakinek lenne véleménye/hozzáfűzni valója, megköszönöm.

2018. febr. 25. 16:22
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha még valakit esetleg érdekelne, SZE-re járok mechatronikára. Szerintem ha nem a BME-re mész, utána szinte mindegy, hogy OE, SZE, DE, stb.. A SZE-ről tudok nyilatkozni, hogy pont a lényeges tárgyakat(Mecha1, Mecha2, Szabtech.. + van még pár) elég kemény tanár tanítja, el is hasalnak páran.. Ez teszi színvonalassá a szakot. A gépészeti része nekem csalódás, mert a tanszék összes tanára agyhalott.. Nem vicc.. szerintem mindegyik defektes.

Egyébként én ajánlom a sulit, egyébként pedig Győr egy gyönyörű város, élmény az egyetemi élet itt :D

2021. ápr. 26. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!