Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek erdemes lenne...

Szerintetek erdemes lenne gimibe nyekkes osztalyba jarnom? Tobbi lent

Figyelt kérdés
Ezt azert kerdem gondolom ezzel a valszolok nagy resze tisztaban van, de az van hogy ha nyelvi elokeszitosbe megyek,akkor ketszer leszek 9-ikes..mit mondtok?

2018. febr. 23. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Először 0.os leszel aztán 9.es és igen érdemes lenne mert így megalapozhatod a nyelvtudásodat és ne feledd már nyelvvizsga nélkül nem vesznek fel sehova!

Üdv.:egy 8. osztályos lány

2018. febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem azt neked kell érezned, hogy szükséged van-e egy évre, amikor a nyelvvel foglalkozol. Ha jó vagy belőle, könnyen tanulod, akkor én nem bizos, hogy erre fordítanék egy teljes évet. De ezt neked kell érezned.

(Nálunk NYEk nélkül is lett nyelvvizsgája az osztály felének 10. végére, 11. végére pedig a többiek nagy része is szerzett. Vagyesen C1 és B2 is volt.)

2018. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 PioDVD ***** válasza:
Ha már tanultad a nyelvet, akkor nem igazán látom értelmét. Az én gyerekeim azért mennek nyek-re, mert angolból nyáron középfokúznak és a gimiben új nyelvet kezdenek, nem árt, ha sok órában foglalkoznak az új nyelvvel.
2018. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

- Az előny az lenne, hogy jól megtanulod a nyelvet, de sok embert látok, aki hiába ment NYEK-re, egyáltalán nem látszik rajta. Ha jó tanárokat (és jó osztályt) fogsz ki, akkor előny, ha nem, csak szívsz és még az időd is megy.

- A hátrány viszont egyértelmű: kihagysz egy évet az összes többi tárgy tanulásából (jó, van "szinten tartó" matek, magyar infó, azzal kb. kitörölheted). Egy év alatt rengeteget lehet felejteni, meg ki is lehet esni a ritmusból. Van rokonom, aki az általánosban végig kitűnő volt, viszont a 0. évben úgy kiesett, hogy utána már csak egy erős hármas lett, és nem is vették fel oda egyetemre, ahova menni szeretett volna. Persze, nem ez az átlag, de ilyen is van, és erről persze mélyen hallgatni szoktak.


Én a sima nyelvtagozatot ajánlom. Én is ilyenbe jártam, a legtöbb osztálytársamnak lett 2 középfokú nyelvvizsgája, a negyedének egy felsőfokú is. (Pedig egy tanáron kívül nem is mondom, hogy hú de kiemelkedőek voltak a tanárok. Jók voltak, igaz, de semmi "varázslat")

2018. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt,sokat segítettetek, tudom tiszteletlen tegeződni de azért megteszem:)
2018. febr. 25. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!