Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hogy köszönjek a...

Szerintetek hogy köszönjek a volt tanáraimnak a volt középiskolámban?

Figyelt kérdés

5 éve érettségiztem már és most egy egyetemi projekt miatt visszalátogatok. Furcsa helyzet, mert utoljára első éves egyetemistaként voltam bent. Akkor még szinte gyerek voltam, így fel se merült, hogy ne "csókolomozzak". De most már senkinek nem köszönök így. Viszont a tanáraimnak 5 évig így köszöntem minden nap, szóval az is fura lenne, hogy másképpen köszönjek. A "Jó napot kívánok!"-ot kicsit hivatalosnak érzem, mert így a teljesen ismeretleneknek szoktam köszönni pl. bankban, boltban az idősebb eladóknak, ügyfeleknek stb. A tanáraimat pedig jól ismerem. Nem szeretnék túl hivatalosnak tűnni sem. Bár ennek ellenére lehet, hogy így lenne a legilledelmesebb, illetve ezt várnák. Férfiaknál nem is érezném furának, csak nőknél valamiért.

Egyébként lány vagyok.


2018. márc. 3. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Van köztes köszönési mód is (nem baráti, de nem is annyira hivatalos): "Üdvözlöm tanárnő!".
2018. márc. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy elég lazán szoktam venni az ilyesmit és, ha lehet, akkor jobban szeretek tegeződni, de ebben az esetben én a “Jó napot kívánok!”-nál maradnék és, ha felajánlják a tegeződést, akkor tegeződnék. Persze, felnőtt vagy és ismered őket, de azért mégis x évvel idősebbek, tanítottak. Szerintem a legtöbb tanár azt várja, hogy továbbra is magázd őket...mikor én érettségiztem mindenki mondta, hogy ők úgy gondolják, hogy semmit nem változik a kapcsolatunk, ami miatt tegeződni kellene és ők azt nem szeretik. Összesen talán egy volt, aki azt mondta, hogy tegezzük őt. Szóval szerintem a “Jó napot” a legevidensebb, de egyébként az sem rossz, amit az első írt (csak talán az kevésbé használatos, én még sosem hallottam senkitől és nekem sem jutott volna eszembe, de tetszik :) )
2018. márc. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne köszönj és akkor nincs ilyen probléma.
2018. márc. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Én minap találkoztam a volt osztályfőnökömmel.

"Jó napot tanár úr" volt, de mókásabb hanglejtésben mondtam, nem komolyan a tanár urat.

Bár közre játszik, hogy elkezdtem demonstrátorkodni az egyetemen(gyakorlati órát tartok diákként)


22F

2018. márc. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Jó napot kívánok. Mosolyogva, úgy nem olyan merev.


Egyébként régen csókolommal köszöntél a féri tanároknak is? Ez elég fura... Mondjuk 18 évesen is egy fiatal, huszonéves férfinek?

2018. márc. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Én,ha találkozom csak úgy véletlen a volt tanaraimmal, Jó napot kivanokkal köszönök, de volt arra is példa, hogy a volt tanárom nyújtotta az arcát puszira, vele azért más volt a viszonyom. Szóval szerintem ez változó!
2018. márc. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tegeződni semmiképpen nem terveztem, mivel idősebbek és senkinek nem ajánlották fel (legalábbis nem tudok róla), de akkor mindenkinek "Jó napot kívánok!" lesz, majd megszokom ezt is. Az "Üdvözlöm!" még annyira sem jönne a számra, bár az is kedvesen hangzik. De végülis csak nem a köszönés érdekli őket igazán, hanem a mondandóm:))
2018. márc. 4. 19:21
 8/9 A kérdező kommentje:
Hááát, a férfi tanárokra már nem annyira emlékszem, nem volt sok és ők is csak készségtárgyakat tanítottak. Fiatalabb csak egy volt, a tesitanárom utolsó két évben (40 körüli), neki "Jó napot kívánok!"-kal köszöntünk mind, az biztos, mert ő is nekünk. De 14-15 évesen el tudom képzelni, hogy még "Csókolomoztuk" az idősebb férfi tanárokat is. Akkor szerintem még nem éreztük furának. De ők valószínűleg már nem is tanítanak:)
2018. márc. 4. 19:33
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Kezdjük ott, hogy már a középiskolás éveid alatt nem csókolommal kellett volna köszönnöd, hanem így: Jó napot kívánok! Most is így kéne. Persze elképzelhető, hogy néhány tanár(pl. akikkel jóban voltál) fel fogja ajánlani a tegeződést - ebben az esetben utána értelemszerűen tegeződve köszönsz, persze azért illedelmesen. Tehát ekkor sem "Cső" hanem pl. "Szervusz","Szervusz tanárnő","Üdvözöllek Pista bácsi". Esetleg, ha nem tegeződtök össze, de jó viszony,közeli ismeretség volt/van köztetek, akkor lehet az a változat, hogy pl. "Üdvözlöm tanárnő".
2018. márc. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!