Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van valakinek tapasztalata az...

Van valakinek tapasztalata az ME-EK orvosi diagnosztikai analitikus felsőoktatási szakképzésről? Valóban vért kell izzadni egy jobb jegyért?

Figyelt kérdés
Utoljára általános iskolában tanultam biológiát és kémiát. Közgazdasági szakközépbe jártam, és levelezőre jelentkeztem ide. Már nem vagyok fiatal, szakmát váltanék. Véleményeket is szívesen várok.
2018. márc. 8. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Én erre a szakra járok. Nem is a biosszal és a kémiával van a probléma hanem a fizikával :D bár valóban nehéz ötöst szerezni de ha szerintem az ember mindent beletesz akkor az is meglehet.
2018. ápr. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszod! Fizikát sem tanultam már nagyon régen. Milyen szinten kérik számon?
2018. ápr. 23. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát elég részletesen és sok gépész azt mondja, hogy az ő karukon nem kérik ennyire részletesen, nem értik nekünk miért kell ennyi mindent tudni. Szóval így második félévben nekem ez a mélypont,pedig gimiben 5ös voltam fizikából...

De amúgy ha elölről kezdeném biztos hogy levelezőre jelentkeznék, mert az sokkal szabadabb mellette lehet dolgozni és gyorsabban is elvégzed. Ha van bármi kérdés szívesen válaszolok.

2018. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, még egyszer! Az lenne a kérdésem, hogy milyen tantárgyaitok vannak még az említett fizikán kívül. Elhelyezkedési lehetőségek? A gyakorlaton vért venni pl. mindenképpen meg kell tanulni?
2018. ápr. 24. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát az anatómia rengeteg, ráadásul elég részletesen vesszük szinte már orvosi szinten. A biokémia és az élettan az ami még nehezebb. Rengeteg töltelék tárgyunk van ilyen pl.: a jog, kommunikáció, pszichológia. Van népegészségtan,szociológia, szociálpolitila, molekuláris biológia, sejtbiológia, mikrobiológia, bioetika,magkémia...Szinte mindent felsoroltam :D és ez csak első év, majd ezután jönnek a különböző metszeti órák stb...

Mivel a szak már csak orvosi diagnosztikai analitikus néven van meghírdetve, így nekünk nincs közünk az orvosi laboratóriumi részhez, szóval nem kell vért vennünk. Mi csak képalkotók leszünk (CT, MRI, röntgen stb.).

Azt mondják elég könnyen el lehet helyezkedni bár a fizetésre panaszkodnak, de majd ha eljutok odáig hogy elvégzem, megtudom milyen a fizu. Mert lehet ami másnak kevés nekem bőven elég.

Annyit tudok,hogy Írországban és Dániában nagyon keresik a képalkotókat és meg is fizetik őket rendesen.

2018. ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ! Üdv M
2018. ápr. 24. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!