Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanácstalan vagyok, mit tegyünk?

Tanácstalan vagyok, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Anyukák!

Hogyan válasszunk?

Ahova szeretne menni továbbtanulni oda elfogadják:biosz, nyelv,magyar, infó,fizika, kémia..

Ő a bioszt mindenféleképpen felszeretné venni,de mellé kötelező még egy tantárgy

1.legyem-e infó előrehozott érettségije jövőre "plussz lehetőségnek",(pl.ha nem sikerülne mondjuk jól se a nyelv,se a biosz és akkor lehetne ez a magyar mellé beírva)



2.legyen a német,mert nyelvvizsgáznia úgyis kell (mondjuk az nem megy jól,mert általánosba semmi alapot nem szerzett belőle mert nagyon rossz tanára volt )->lehetne gyakorlási lehetőség,(viszont a fakton,ahol nehezebb szinten vesznek mindent ugyanúgy kapnak jegyet, és ha már az alap se megy.....)



3.legyen a magyar,mert az jól megy neki és akkor tutira lenne egy jó érettségije?

Szerintetek melyikkel járnék a legjobban?

Köszönjük szépen!



#egyetem #Fakt választásk
2018. márc. 11. 17:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*járnánk
2018. márc. 11. 17:38
 2/12 anonim válasza:
100%
Kérdezd meg, hogy ő mit szeretne. Ha ráerölteted és választasz neki valamit, amit annyira nem szeretne, akkor ott szerzi a legrosszabb eredményeket.
2018. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyerek mit szeretne?


2. A gyerek melyik tárgyban jó eleve?

2018. márc. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezeket ő választotta ki,a biosz ,magyar,infó jól mennek neki.

Csak szerdáig le kell adnunk a végleges papírt és nem tud dönteni és én se tudok mit ajánlani neki

2018. márc. 11. 18:09
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Milyen már az, hogy a gyakorin kérdezgeted, hogy egy számunkra teljesen ismeretlen gyerek mit válasszon! Már a kérdésfeltevés is rossz "hogyan válasszUNK?". A gyereked nem te vagy, a gyerekednek saját önálló akarata van, továbbtanulási kérdésekben ő dönt. Maximum a tanárait érdemes megkérdezni, mert ők ismerik a képességeit.

Info előrehozottat nyugodtan tehet mindentől függetlenül, mert akkor egy tantárgy már le lesz tudva előre. Német faktot nem javaslok, ha nem tud németül, mert csak szenvedés lenne neki.

2018. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

DE:Egy gyerekem van,nincs tapasztalatom ilyenben, bocsánat.

Azért is kérdeztem meg itt ,mert tanácstalan vagyok.

És ez itt most nem arról szól, hogy én választok a gyerekem helyett..Ő teljesen tanácstalan,mind 3-at szeretné,nem tud dönteni,kérte hogy segítsek,de én se tudok..

A pályaválasztási nőci még 2 hét múlvára tudna időpontot adni,addig még le kell adni azt a nyomorult papírt!


Szóval kérem szépen,hogy aki tud segítsen nekem logikázni,aki nem,az meg ne oktasson ki!

Köszönöm szépen!

2018. márc. 11. 18:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány éve van az érettségiig és mennyire biztos benne, hogy nem akar máshova menni? A második helyen megjelölt szakra milyen tárgyak kellenek?


Én öt éve érettségiztem, akkor nálunk azt mondták, hogy a biosz elég lutri vagy jót esszé kérdést kapsz vagy nem, főleg emelt szinten, ezért mindenképp érdemes lenne infó érettségit is tenni. A fizika kiegyensúlyozott tárgy volt, középszinten egy ötös matekkal 80% köré lehetett menni aránylag kevés tanulással. A kémiából nálunk nem voltak elegek az órák, emelt érettségihez mindenki magántanárhoz járt, de kevesebb magolás volt belőle mint bioszból.


Igaziból ha megengedhetitek magatoknak anyagilag, akkor a nyelv érettségire a legkönnyebb iskolán kívül felkészülni, mert elég sok tanár és módszer van rá.

2018. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Iden erettsegizokent irom (van elorehozottam) hogy a nemetet igy hanyagolnam. Az info elorehozott nem lesz olyan nehez, utana nyugodtan tud keszulni a magyar es biosz erettsegikre. (Baratnom elorehozott infozott, es csak a szobeli teteleket kerte el a tanartol, ezert javaslom hogy koncentraljon a bonyolultabbakra,az informatika pedig pite)
2018. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!

Akkor az infót mondom neki ,hogy gondolkozzon el,hogy komolyan gondolja-e ,mert megéri.

Most 10.-es

2018. márc. 11. 18:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok senki anyukája, de ezzel talán még jobban is jársz. :D Még kábé nem találkoztam olyan szülővel, aki tisztában lett volna az érettségi/felvételi rendszerrel, a feladatlapokkal meg pláne nem, ami nyilván nem az ő hiányosságuk, mert régen felvételiztek és régen nem a szülő kompetenciája a tizenéves csemetéje tanulmányait intézni. Vagyis, ebben a kérdéskörben tényleg ne az anyukákra szorítkozz, nehogy elhiggy bármit, amit valaki szülője mond, főleg, ha valami hihetetlen fordulatot tartalmaz, például, hogy ha nem érettségizik természettudományból, akkor nem veszik fel az egyetemre, vagy hogy az emeltes szóbelin direkt lerontanak mindenkit, vagy hogy kikeresnek Facebookon és lepontoznak, ha olyat látnak, ami nem tetszik nekik, vagy hogy orvosira elutasítják a felvételidet, ha nem vagy kitűnő, csak hogy párat említsek. Ha mindenképpen infót akarsz, faggasd ki a gyereked egy értelmesnek tűnő haverját.


Nem kell előre kiválasztani a felvételi tárgyakat. Fusson neki az előrehozott infónak, ha meg nem sikerül annyira jól, akkor ötödik tárgynak jöhet valami más.


A németet nem ajánlom, ha rossz alapjai vannak, nem fog kinőni az a tudás.


Szóval igen, nagyjából az itt levezetett dolgok. Ezek szerint tizenegyedikben érdemes lesz infó faktra járnia, amit tizenkettedikre leadhat, koncentrálhat csak a bioszra, gondolom emeltet akar tenni ötven plusz pontért. A felvételi követelmények alapján gondolom, élelmiszermérnökire vagy valami ilyesmire akar menni, ott nem vészesek a ponthatárok, nyelvvizsgával, jó átlaggal és érettségivel simán bejuthat.


Ha rosszul megy neki a német, lehet, előrehozott emelt érettségivel mégis jól járhat, az egy lehelettel könnyebb (60 százalék felett nyelvvizsgát ér) egyébként elvileg a TELC vagy a BME szokott sláger lenni, még ha elvileg mind egy szinten is vannak. Mi a helyzet az angollal? Sokan hamarabb megtanulják kilencedikben nulláròl, mint hogy a német középszintig eljussanak, ha a német volt az első nyelvük.


Ja, pár dolog, mert sehogyan nem tudom megállni. Te semmivel sem járnál jobban, a gyereked jövője nem a te jövőd. Ha ő kért meg, hogy segíts, akkor sem a közös választásotokról van szó, hanem az övéről. Tudom, hogy nem kértél okoskodást, de van pár dolog a szóhasználatodban, amiről még random netes emberként is azt tudom mondani, hogy érdemesebb leszokni mindkettőtök békéjének érdekében. Muszáj megtanulnia, hogy ő irányítja ezeket a helyzeteket, személyiségfejlődés meg minden szempontjából. Persze, ha még éretlen egy kicsit, semmi baj nincs, irányítgathatod egy kicsit, utánaolvashatsz, hogy mi merre van, de ez már az ő egyéni biznisze, és nem az általános iskola kiválasztása. Nem véletlen, amit fentebb írtam, hogy a legtöbb szülőnek nincs kompetenciája benne. :D

2018. márc. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!