Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért szidják ennyien, és...

Kokakólalájt kérdése:

Miért szidják ennyien, és ennyire a Budapesti Gazdasági Egyetemet (BGE)?

Figyelt kérdés
Nem oda járok, és nincs túl nagy rálátásom, de pont ezért érdekel ez a furcsa helyzet. Eddig úgy tudtam, hogy az egyik legelismertebb diplomát adja, mégis nagyon sokan negatív véleménnyel vannak róla. Szidják az oktatását, az ügyintézést, a közösségét. Főleg az a durva, hogy azok szidják a legjobban akik odajárnak. Az ember azért általában védeni szokta a saját iskoláját. Az azért elég nonszensz, hogy van aki már a Metropolitant is fölé helyezi.

2018. márc. 14. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben kozrejatszik az is, hogy a BGE a turizmus szakarol híres a penzugy mellett, a turizmust meg sokan szeretik elkonyvelni bufeszakkent, ezaltal az egyetemet is lehuzzak. De altalaban ezt is azok konyvelik el bufeszakkent, akiknek fogalmuk sincs az egeszrol, a kovetelmenyekrol, a gyakorlatrol, az elhelyezkedesi lehetosegekrol.

En odajartam es szerettem Az ügyintezes valamiert tenyleg eleg pocsek, de mas egyetemre jaro ismeroseim is mind ezt mondjak az ő egyetemeikrol, szoval nem tudom. A közösseg jo, rengeteg lehetoseg es program van, csak élni kell veluk.

2018. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk a Turizmus szakot én sem tartom sokra, volt is itt már egy kérdésem ezzel kapcsolatban. De eszembe se jutna egy szakról megítélni egy iskolát, amikor van még ott jó pár. A Corvinuson is van Turizmus, ha jól tudom.
2018. márc. 14. 22:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is itt végeztem egy éve, de nem értem miért szidják. Az oktatással nem volt baj, a közösség is jó, az ügyintézés az egyetlen ami tényleg rossz, de nekem szerencsére sok dolgom nem volt velük. Most vidéken végzem a mestert, kisebb egyetemen tanulok és itt se jobb az ügyintézés. Én védeni szoktam, de szerencsére csak itt gyk-n kell, mert amúgy nem szokták leszólni.


Itt viszont röhejes ami lenni szokott, ha valaki nem a BCE-re akar menni vagy nem ott tanul/végzett azt rögtön leszólják. Ugyanolyan jól el lehet helyezkedni az itt szerzett diplomával, mégis úgy csinálnak mintha csak nevenincs könyvelőirodába lehetne menni BGE psz diplomával. Még mikor az alapszakot végeztem sokszor leálltam védeni az egyetemet, de már kevésbé érdekel. A gyk nem a valóságot tükrözi, feleslegesnek tartom meggyőzni azokat akik úgy utálják az egyetemet hogy soha egy órán se voltak benn, csak fújják amit itt olvastak.

2018. márc. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:
96%

A gyékán mindent és mindenkit leszólnak.

Egyébként nem sokat ér az ide kommentelő hülyegyerekek véleménye, ami a számít, az a munkáltatók megítélése, és ott a BGE jó.

2018. márc. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok hülyegyerek, szimplán tényeket írok, amikor azt írom valakinek, hogy ha teheti, akkor Corvinus-ra menjen, mert azzal jobban jár.

Loxxon solutions régen beleírta az álláshirdetéseibe, hogy kizárólag BME-GTK és BCE diákokat vár, management consulting cégeknél szintén nem nagyon van BGE-s.

És sok "presztízs" cégnél így van. És egy presztízs cég nem a big fournál kezdődik. :)

Corvinusról járkálnak ki az emberek LSE, LBS, WU, Bocconi, Cambridge mesterképzéseire, BGE-n nem nagyon látsz ilyesmit, legalábbis ilyen mértékben biztos nem.


Egy szóval nem mondtam, hogy nem lehet elhelyezkedni, "csupán" a lehetőségek jobbak. Ha meg valaki megteheti, hogy jobb lehetőségeket adjon magának az életben, akkor tegye meg. Miért vagyok hülyegyerek, mert én ezt megmondom neki?

2018. márc. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!