Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyikkel járok jobban (elhely...

Melyikkel járok jobban (elhelyezkedési esélyek, ill. fizetés terén) CAD-CAM informatikus vagy CNC programozó?

Figyelt kérdés
Már régóta ebben dolgozom, tapasztalatom is van, most tovább szeretném képezni magam, csak nem tudok ezek között választani, remélem tud valaki segíteni.
2010. jún. 10. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
mindegy, csak érts hozzá, ha van gyakorlatod, akkor meg pláne
2010. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csináld meg a CAD/CAM infót és utána a programozót. Elvileg CAD/CAM-en több programozást tanulsz, mint a programozón, de mégsem adják ki a bizit a programozóiról. Én CAD/CAM-en végeztem most, a vizsga nehéz, ha nagyon szigorúak a tanárok és nem engedik meg az egymásnak való segítést. Egyébként meg az igazat megvallva egyik sem jó, mert nem igazán ismert szakmák, bár neked jó, mert van tapasztalatod és tudod, hogy hol kell keresni ilyen munkákat.
2010. júl. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
programozó 2006 ápr. 1-én megszűnt, arról már csak tanúsítványt adnak, amivel kitörölhetem.... CAD-CAM infóval meg nem biztos, hogy komolyabb állást be lehet tölteni...
2010. júl. 18. 19:44
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor meg minek kérdezel?
2010. júl. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem egyszerűbb lenne fordított logikával gondolkoznod:

megnézed mennyi álláshirdetés van az egyes szakmákra, és azt végzed el, amire nagyobb a kereslet. A CNC programozó szerintem nem szűnt meg, max. átnevezték mert amennyire én tudom elég sok CNC-t keresnek. a másik amit el kell döntened, hogy az iróasztalnál akarsz ücsörögni, vagy inkább a gépeknél a gyárban, mert a CNC-sek többet ülnek kint mint a kényelmes irodában...

2010. júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem meg, mert azt nemrég tudtam meg, hogy megszűnt, egy iskola mondta aki régen indított ilyen képzést, a CAD-CAM informatikus az elláthat tervezői feladatokat is, az nem a gép mellet ül, remélem...
2010. júl. 19. 17:01
 7/7 anonim ***** válasza:
CAD-CAM informatikus gépeket állít be ,programoz, ill.. vezetési munkát is végezhet ... (ezek is benne vannak a szakmában :))
2011. máj. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!