Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyikkel járok jobban (elhely...

Melyikkel járok jobban (elhelyezkedési esélyek, ill. fizetés terén) informatikai rendszergazda vagy autószerelő?

Figyelt kérdés

Érettségi utáni OKJ-s képzés mind a kettő természetesen, tehát semmiféle tapasztalattal nem rendelkezem.

Elhelyezkedési esélyek és fizetés szempontjából melyiket találjátok kedvezőbbnek?

(ha esetleg még tudnátok ajánlani valamilyen kedvező szakterületet azt is megköszönném, de elsősorban ez a kettő érdekel jelenleg)


Előre is köszi a válaszokat.


2011. jún. 23. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Amelyiket képes leszel jól csinálni. Egyik szakmában sem számít a papír, csak a tudás.
2011. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Autószerelő, a kettő közül. Ontják magukból az egyetemek az informatikusokat, akik 5 év alatt jóval nagyobb tudást szeretnek, mint egy okj-s képzésen. + rendszergazda képzésen nem tanítanak programozni, egyetemen meg igen.
2011. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább autószerelő. "Informatikusokkal" Dunát lehet rekeszteni, ráadásul egy ilyen okj képzés minimális ismereteket ad csak.
2011. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
52%
Autoszerelőnek tanultam, ha nincs tőkéd mühelyt nyitni, akkor inkább legyél info-s, és irány nyugat, milla feletti fizetésért, ha már van gyakorlat. Programozás nem annyira fontos, ott van India, fele programozó, mégse élnek jól.
2011. jún. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha rendszergazda akarsz lenni azt ne OKJ-n próbáld kitanulni, inkább akkor irány az egyetem!!
2011. jún. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Nos, én pedig nekimennék az előttem szólóknak. Informatikai rendszergazda - webmester vagyok. 2 éves OKJ-s képzésben vettem részt, és ezerszer többet tudok a szakmámban, mint egy egyetemista.

Persze, azt te csak hiszed - mondjátok most fejeteket rázva... pedig nem.

Megmondom miért. Az okj-s képzés alatt már elismert szakmai emberek (vízmű, valamint a városunk összes általános iskolájának rendszergazdája) adtak órákat nekünk. Tőlük tanultunk, méghozzá gyakorlatias képzés keretében.

Lehet, hogy nem tudok hozzászagolni a keretmátrixhoz és az ilyen-olyan egyetemen sulykolt sz/rságokhoz, de nem is lesz rá szükségem...

Mivel a mi képzésünk webmester képzés volt, így tanultunk webprogramozást is, HTML-t, PHP-t, és CSS-t. A programozás tanárunk nem volt az igazi, volt olyan, hogy mi segítettük ki, hol a hiba a forráskódban... előfordult olyan is, hogy egy Joomla weboldalt nem tudott átköltöztetni a helyi szerverről az éles tárhelyre, nekem kellett megcsinálni. Pedig ő az okos diplomás (ő kapja a fizetést is a suli honlapjáért) ugyebár, mégsem tudja.

A nyári szünetben pedig megkeresett egy számtech tanár aki látta a referenciáimat, hogy volna-e kedvem szakmai eszmecserét folytatni, együtt programozni etc. Összejártunk pár héten keresztül, és webdesignhoz kapcsolódó feladatokat tanítottam neki, amit még nem tudott. Flash animációkészítésről nem is beszélve.

A webmester képzés mint az év végén kiderült nem programozásból áll, hanem minél inkább a rendszergazdai vonalon halad, így webkiszolgálók telepítésével, konfigurálásával is foglalkoztunk. Linux, Win server 2003,2008, Active directory, proxyserver, stb mind-mind az oktatás részét képezte.

Úgyhogy egyáltalán nem igaz, hogy diplomával leszel valaki! Ott van a fenn említett 2 példa, mindkettő tanár, diplomás, és alap dolgokat nem tud megcsinálni, ennyit a mai felsőoktatás színvonaláról. :)

Az a legnagyobb probléma, hogy az olyan tehetségtelenek kerülnek mégis be a különféle munkahelyekre, akik nem is értenek a szakmájukhoz, én meg nem tudok miattuk elhelyezkedni...

2012. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Sikerült már azóta a szakmádban munkát találnod?
2012. szept. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem, azóta sem. Nem, itt nem. Viszont 3 hét, és megyek Angliába... majd ott ;) :)
2012. szept. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 furydalow válasza:
Na és azóta? :) hol helyezkedtél el?
2015. okt. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!