Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a nyíregyház...

Mi a véleményetek a nyíregyházi Kölcsey Ferenc gimiről?

Figyelt kérdés
Tanárok,osztályközösség,tagozatok,programok,stb
2018. márc. 17. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Azt hallottam, hogy elég kemény suli, és aki elvégzi az tuti, hogy a legjobb egyetemek valamelyikébe fog felvételt nyerni, illetve hogy nagyon sok ott a gazdag szülők sznob gyereke.
2018. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Sznobok... mondják ezt azok, akik céltalanul végigvedelik a gimis éveiket, majd egy szalagnál találják magukat.


Nem sznobok, hanem intelligens, művelt, jóízlésű fiatalok, akiknek határozott elképzelésük van arról, hogy mihez akarnak kezdeni az életükkel, és ezért keményen oda is teszik magukat, ami persze nem zárja ki azt, hogy ne buliznának (sőt, talán a legjobb bulikat épp a Kölcseyben rendezik!), de az első náluk a tanulás, amihez minden segítséget igyekeznek megadni nekik a suliban a számos szakkör mellett.

2018. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A Zrínyi és a Krúdy mellett a legjobb suli a városban.
2018. márc. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és a Vasvári Pál gimivel mi a helyzet? A Krúdyról sok jó dolgot halottam de sajnos nem tudom melyik gimibe menjek tovább tanulni
2018. márc. 17. 13:08
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

"Sznobok... mondják ezt azok, akik céltalanul végigvedelik a gimis éveiket, majd egy szalagnál találják magukat."


A Boschnál vagyok mérnök, a többi stimmel.


A Bánkiban végeztem 8 évvel ezelőtt, ahol híresen nem rokkannak bele a diákok a tanulásba, és igen, végzősként már minden héten szétcsaptuk magunkat a jó öreg Békebíróban és Rákócziban, de nem kötött ki egyikünk sem szalagnál.


Valaki mérnök lett, valaki informatikus, valaki Németországban keresi magát degeszre autószerelőként, köszönjük szépen, egy hajszálnyival nem élünk rosszabbul, mint a maguktól annyira elszállt buzgómócsing Kölcseysek, akiknek egyébként a jó része különféle bölcsész büfészakokon köt ki (a Kölcseyben nagyon-nagyon elhanyagolják a reál tárgyak oktatását). Na, ők aztán sokkal nagyobb eséllyel kötnek ki szalag mellett, talán éppen egy olyan üzemben, ahol egy lenézett volt Bánkis proli a műszakvezető.

2018. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
#2 Hát ettől most elhánytam magam. Csőlátás, ez az egyetlen bajod.
2018. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
95%

Én volt Kölcseyben tanult diákként (3 éve érettségiztem) csak pozitívan tudok nyilatkozni az iskoláról. A tanáraim mind arra törekedtek, hogy a legtöbbet kihozzam magamból, és segítettek ahol tudtak. Persze ott is vannak olyan tanárok, akiknek a stílusát nem mindenki bírja, de hol nincs ilyen?

Én sose éreztem, hogy sznobok lennének mellettem. Minden iskolában vannak gazdag szülők gyerekei, ahogy ott is. Él a városban a "belvárosi elit gimnázium" megnevezés a suliról, de a Kölcseys diákok magukat sose fényezik így

Humán tárgyakban erős a suli. Magyarból mi írjuk évek óta a legjobb érettségiket az egész országban. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy reál tárgyakban rossz az iskola. De ezeken kevesebb hangsúly van.

Én spanyol tagozatos voltam. Imádtam. Spanyol nevünk volt az órákon, spanyol programokat szerveztek a suliban, voltunk Spanyolországban is. A tagozatokat komolyan veszi a gimi.


Mindent egyben véve, én csak ajánlani tudom. :)

2018. márc. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Suliújság és sulirádió van? Esetleg évközben buli féleségek?
2018. márc. 17. 16:41
 9/10 anonim válasza:
100%

Van suliújság és rádió is. :D

Bulik is vannak, de azokat nálunk nem iskolán belülre szervezték. Hanem pl az egyik közeli helyre rakták. De a suli berkein belül szervezték a diákok és akkoriban az énektanár. :)

2018. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ebben a gimnáziumban valóban a nyelvekre és humán tárgyakra fektetik a legtöbb hangsúlyt. De ez nem jelenti azt, hogy a reál tárgyakat itt elhanyagolnák. Sőt! A tanáraink nagyon részletesen tanítják a matekot, kémiát, fizikát.

Abban viszont igazatok van, hogy vannak itt gazdag sznobok, de hol nincsenek? Krúdy, Zrínyi.. és még sorolhatnám.

A Kölcseysek pedig miért is néznék le a Bánkisokat? A Bánkiban is lehetnek okos, intelligens diákok.

2018. márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!