Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogra szeretnék menni, ügyvéd/...

Krisz0627 kérdése:

Jogra szeretnék menni, ügyvéd/ügyészen gondolkodtam, csak amiket találtam posztok már elég régiek, így hátha változott valami. Melyik iskolákba viszonylag könyebb bejutni?

Figyelt kérdés

Történelmen kívül mire van még szükség? Milyen jegyekre? Mennyire nehéz bejutni? Mennyire könyebb egy önköltségesre jutni? Láttam , hogy valahol a latint is írják, viszont nekünk nem tanítják.. neten esetleg valahol tudom tanulni?:D

Most 11.-es vagyok, milyen tantárgyakba érdemes belehúznom, egyáltalán sikerülhet? az egyik srác a faluban aztmondta, hogy 11. 2. félévtől kezdett belehúzni és őt felvették az egyik jogira.. Van itt valaki aki most jogi sulin van? Mennyire nehéz ott bent? és ha netalán be is jutok, el is végzem, akkor kint mennyire lehet megélni belőle? úgyértem itt Magyarban. Egyáltalán van olyan "cég" ahol ügyvédek vannak? ( sok volt az amcsi film)



2018. márc. 17. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Én jelenleg Pázmányon vagyok harmadéves ,:) a ponthatátokat a felvi.hu n megtudod nezni , szerintem önkcs-re viszonylag könnyu bejutni (azthiszem 370 a pont) és bent maradni se vészes, itt onkább a csúszás az, ami probléma szokott lenni, mert azt elég könnyű összehoznk. Latintól ne félj, ott alapoktól tanítják, nálunk viszonylag komolyan vették (2 féléves) ajáblom , hogy tanulj jól ,tanuld a nyelveket ! Legalabb kettőt plusz szaknyelvi , tdkra is érdemes benézni :) és ha lehet menj erasmusra mindenképp , ha ezek megvannak , es diploma után megvan a 3 éves bojtárkodás után a szakjogászi tiéd a világ. Amugy igen mehetsz multikhoz , mint jogász ,ők igen jol keresnek :)
2018. jún. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!