Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért utálják, és nézik le...

Kokakólalájt kérdése:

Miért utálják, és nézik le ilyen nagy mértékben a magán felsőoktatási intézményeket?

Figyelt kérdés
Főleg itt a GYK-n de a Facebookon, és más oldalakon is olyan szintű gyűlölethullámnak vannak ezek az iskolák kitéve, mintha valami fogyatékosképző kisegítő gimik lennének. Mielőtt megkérdezné valaki, és is ilyenre járok, és egyáltalán nem alacsony szintű az oktatás. Itt is megkövetelnek mindent, ZH-kon, vizsgákon teljesíteni kell. Az oktatók nagy mennyiségű anyagokat adnak le. Könnyű bekerülni az igaz, de aki nem teljesít, az ki is bukik előbb-utóbb. Szóval nem értem, hogy miért alakult ki ez a tévhit, hogy egy ilyen iskolát tanulás nélkül akárki elvégez, és hogy ezek a képzések semmit nem érnek.

2018. márc. 17. 19:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
71%

Corvinusos, BME-s diplomával akkor sem lesz senki gyári munkás, ha kettesekkel bukdácsolta végig. A haverom ráadásul jeles szakdolgozatot írt, és jelest kapott a záróvizsgáján is. A tantárgyai közül is talán kettő, vagy három lett közepes, a többi négyes-ötös.


"Ha annyira értéktelennek érezte a diplomáját, miért nem jelentkezett azóta egy másik iskola mesterképzésére?"


Mintha ez olyan egyszerű lenne. Ha jelentkezel mondjuk a Corvinusra mesterre, és meglátják hogy hol szerezted a diplomádat, háromszor körberöhögnek, és elutasítanak. Mert ez kb olyan, mintha egy sima érettségivel akarnál hozzájuk mesterképzésre menni.

2018. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
14%

Kit érdekel, hogy a sok fotelpróféta panelproli mit hőbörög? :D

Irigykednek, szenvednek a gépészmérnök szakukon 6 évig, és azt hiszik, hogy ezeken az egyetemeken buliznak csak stb. és ez frusztrálja őket. :D

Hát nézd már meg az itteni kommenteket, ordít belőlük a megkeseredettség..


Azért azon felnevettem, hogy valaki a BGE-t a színvonalasak közé sorolta :D

Előbb mennék a Kodolányira, mint arra a szarra.


Aki meg az IBS-t kamunak tartja, szerintem szimplán nem normális. Volt aki a Harvardra ment tovább Juris Doctor fokozatot szerezni onnan.

2018. márc. 20. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
13%

tegnapelőtt 19:28


Ez is jó nagy fas*ság. Én láttam már például edutus-os gazdmenről, Corvinus-os közgazdasági elemző msc-re menni embert.

2018. márc. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
11%

Ja, és:

"Ez a családias légkör, az érzés, hogy nem csak egy Neptun kód vagy"


Ez a Pannon Egyetem honlapján van, ez nem magánegyetem. Legközelebb jobban rakd össze a kamusztoridat.

A Pannon Egyetem színvonaltalan? LOL :D

2018. márc. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

A 37%-osnak igaza van, bár gondoltam, hogy le lesz értékelve.

Én a BME-n végeztem, 2 éve le is írtam a véleményem az egészről, amikor végeztem.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

Manapság előbb barátkozok egy Kodolányissal, mint valami """presztízs""" egyetemen végzett emberrel. Sokkal közvetlenebbek, barátságosabbak. A nagy pesti egyetemen végzett emberek beképzeltségét, sznobságát, mindenkit lenézek attitűdét (amit ez alatt a kérdés alatt is tökéletesen látni) meg nem bírom elviselni.

Persze kivételek mindkét oldalon vannak.


A „mesterre nem vesznek fel, kinevetnek” dolog meg tényleg nagy kamu. BME GTK-ra olyan főiskolákról vettek fel embereket, hogy még nem is hallottam róluk. Egyébként el lehet helyezkedni vele, ha az ember jól beszél nyelv(ek)et, mert annyi ssc és munkaerőhiány van… a bölcsészeket is simán felveszik.

Második lehetőség a továbbtanulás, ha a mester nem is jön össze, ott vannak a ráépülős OKJ-k, másoddiplomás szakirányú továbbképzések, amik közt igen jókat találni manapság, és csak az számít, hogy a diploma meglegyen.

2018. márc. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
56%

Na látom megérkeztek a tipikus sokat beszélnek de semmit sem mondanak megmondóemberek. Na haladjunk akkor szépen sorba.


"Ez is jó nagy fas*ság. Én láttam már például edutus-os gazdmenről, Corvinus-os közgazdasági elemző msc-re menni embert."


Attól, hogy 10 évente egyszer van egy ilyen ember, még baromira nem ez az általános. Léteznek szabályt erősítő kivételek. Mesterképzésen már nem az van, mint alapon hogy a legócskább szakközépiskolák eredményeit egy szinten kezelik az elitgimnáziumokkal. Alapon teljesen a nulláról kezdenek mindent. Mesterre viszont már komoly alaptudással kell menni, színvonalas diplomával. Nem vesznek fel akárkit hidd el.


"Legközelebb jobban rakd össze a kamusztoridat.

A Pannon Egyetem színvonaltalan? LOL :D"


Semmit nem tudok a Pannon egyetemről, vidékiekre semmilyen rálátásom nincs, mivel Budapesti vagyok. De jobb, ha tudod az összes Budapesti magánsuli ugyanezzel a szöveggel reklámozza magát. Ha nem hiszed, menj csak el mondjuk a legközelebbi hungexpora, és érdeklődj ezen intézményeknél. Figyeld majd meg mi lesz az első, és gyakorlatilag az utolsó érv maguk mellett.


"A nagy pesti egyetemen végzett emberek beképzeltségét, sznobságát, mindenkit lenézek attitűdét (amit ez alatt a kérdés alatt is tökéletesen látni) meg nem bírom elviselni."


Ez is nagyon unalmas duma már. Teljesen természetes, hogy büszkék arra, amit elértek. Komoly dolgokat tettek le az asztalra sok energiabefektetéssel, és tanulással. És az is normális, hogy ellenszenvet vált ki belőlük az, hogy a magánsulik diákjai egy szinten érzik magukat velük, pedig ez baromira nincs így.

2018. márc. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

# 16


10 évente egyszer, hogyne :D

BME GTK-n kérdezz már meg pár mesteres csajszit meg fiút, hogy honnan jöttek, sokan még csak nem is közgazdászok voltak, hanem igazgatásszervező szakosok például :D

2018. márc. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
35%

azzal kezdeném, h én is ilyen intézményben végeztem (Kodó), pont ezért röhögtem jókat egyes válaszokon.


Ugyanis nem igazán ismerik ezeket az iskolákat, se az oda járó diákokat.


1, való igaz, h általában nem verdesi az eget a színvonal, de az egyes szakok között is óriási különbségek vannak: a Kodolányin a gazd. szakok ugyanolyan nehezek és színvonalasak, mint más iskolákban

2, azon is jót röhögök, h azt hiszik, h az ilyen iskolákban vmi idi.óták járnak, akik meg akarják váltani a világot a kodós vagy másmilyen iskolájukkal. Nos, az évfolyamtársaim nagy része pontosan tisztában volt azzal, h önmagában ez a diploma nem rá sokat, ezért vagy más szakot is végeztek, vagy több nyelven beszéltek felsőfokon, vagy biztos munkahelyük volt apucinál, ergo senki nem akart csak az ilyen diplomára alapozni

3, az, h egy munkáltató félrerakja vkinek az cv-jét, csak mert ilyen suliban végzett, meg az ő szegénységi bizonyítványa. mert azt jelenti, h még azzal sincs tisztában h egyforma képességű diákok jártak oda és h a szakok között is óriási különbségek vannak


"fogyatékosképző kisegítő gimik lennének"


én is hallgattam az efféle baromságok a sulimról, h nem kell tanulni, mindenkit átengedni stb. Ezekből semmi sem volt igaz.

Testvérem egy másik borzalmas hírű főiskola rendszergazda 2 éves képzését végezte el, és elég kemény volt az is.

2018. ápr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
63%

Kedves utolsó!


Most attól még, hogy neked meg a tesódnak nehéz volt, az nem biztos, hogy egy ötös emeltszintűvel 460 pontot elért corvinusos hallgatónak is nehéz. Ne magadból indulj ki.


Igen, ezek gagyi, a társadalomra káros “oktatásszervező cégek”.

2018. szept. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
59%
Irigységből. Ne foglalkozz velük, élesben valószínűleg úgyis a főnökük leszel.
2022. jan. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!