Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha direkt szívatna...

Mit tegyek, ha direkt szívatnak a "tanárjaim"? Nem csak engem, hanem az egész osztályt.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 8.-os vagyok, már lassan a végéhez közeledve, de egyre kevésbé bírom a rendszert. Korábban se volt normális, de például a felvételinél majdnem max pontot vittem (akkor is volt egy-két 4,7-4,8-ra 4-es). A felvételim nem sikerült olyan rosszul, bár többre számítottam (szám szerint 81 pont). Még nem derült k teljesen, hogy hova vettek fel, de egész neves iskolába is van jó esélyem, név szerint a Kőbányai Szent László Gimnáziumba. De azonban egyre durvult a helyzet. A tanárok nagy része csak üvöltözik (tanítás helyett), mindenkit szívatnak a jegyekkel is, hogy hülyék vagyunk, a betanulós munkára is alkalmatlan mindenki....és hát nekem is rontják az átlagomat. Mondom, ez nem az a "akinek nem inge, ne vegye magára" kategória, mert mondom, mindenkit szívatnak ezekkel, néha "kilogikázzák", hogy nem tanulunk, meg egy-két ilyen érdekes logikájú tanár van. De még tesiből is van, akit azzal fenyegetnek, hogy megbuktatják belőle, meg minden (én abból 3-as vagyok). De mondjuk a biosz tanár is kitalálta, hogy mostantól rohadt nehéz TZ-ket fog íratni, és ezt így ki is jelentette, mert "visszaélünk a "jó szívével"", de ez minden tantárgyból megy. Lesz valami nagyobb gond, ha "lerontom" a jegyeimet? Azért még sem keltene jó benyomást egy nevesebb gimiben, ha ennyit rontanék év végén. Mi lenne belőle? Hogy állnának hozzá? És mit tudok tenni?

2018. márc. 20. 16:42
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
ballagás után inkább örülök, hogy vége :D , eszem ágában sincs utána még visszajönni bármiért is...amúgy sem érnék el vele semmit.
2018. márc. 23. 14:43
 12/25 anonim ***** válasza:
Hagyj nekik ott egy levelet; ne virágot hagyj ott a munkájukért:D
2018. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Értem én, de nincs annak semmi értelme. Attól még, hogy év végén odacseszek nekik egy hülye levelet, nem lesz jobb semmi. Amúgy pár osztálytársam már most elkezdte szívatni őket. A múltkor pl. info órán az egyik tanár nevére az iskolához a KFC-től rendeltek valamit, aztán az meg nézett, hogy mivan :D :D
2018. márc. 23. 16:48
 14/25 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy magukhoz térnek, észbe kapnak, hogy "húúú tényleg ilyen sz.r alaknak látnak a gyerekek engem?" És akkor lehet, hogy észhez térnek, és a következő generációknak, az utánatok következő diákévfolyamoknak már jobb lesz. Nekünk mesélte egy tök édes magyartanárunk, hogy régen, amikor még máshol tanított, azt hitte, hogy azzal lehet kivívni a gyerekek tiszteletét, tekintélyt saját magának, ha folyton üvöltözik. És akkor egyszercsak egy gyerek megkérdezte tőle, hogy "Tanárnő, miért tetszik így üvölteni?" És akkor a tanár így megállt. Elhült, elgondolkodott; hogy "Tényleg , miért?" És akkor így leesett neki, és állítása szerint azóta nem üvöltözik. Ez az egy gyerek kellett hozzá, hogy fejére ejtse, hogy "hoppá, itt mi van?" Egyetlen egy gyerek. Mi már úgy ismertük meg, hogy egy angyal volt, és nagyon jól is magyarázott, és időnként ilyen kicsi kitekintéseket is mondott, mint ez a sztori is, de nagyon tisztességesen leadta az anyagot, és felkeltette az érdeklődést, nem ugatott velünk, hanem ilyen anyaként állt hozzánk, minthogyha az anyánk lenne. Egyik legjobb tanárom volt. Nagyon jófej, szeretem<3
2018. márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
*meghogy annak a tanárnak, a tiédnek most még jelenleg nem érdeke, hogy izgalmasan adja le a tananyagot, hogy fogyaszthatóan; neki jelenleg most az az elsődleges szempont, annak a tanártípusnak, hogy szétszívasson benneteket. Teljesen rossz és pocsék és elfogadhatatlan és embertelen , gyerekhez nem való, másokhoz nem méltó a mentalitása és a viselkedése. Szerintem nyugodtan pofára lehet ejteni. Hogy essen már le neki, hogy nem akkora istencsászár, amekkorának hiszi magát. Szerintem teljesen nyugodtan írd le az ilyennek, hogy egy utolsó szennyalak. Jó, azért ne ilyen durván, legyél empatikus a hlyékkel. Tehát nem tehet róla, hogy eddig terjed az intelligenciája; neki ez adatott meg, ő ennyit tud, ez telik tőle.
2018. márc. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
*meg a szívatásokért cserébe még meg is érdemli, hogy szembesítsd, hátha majd még esetleg tanul belőle. Ne adjuk föl a reményt!:)
2018. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

hát...nekünk az nem jött be, amikor az egyik tanár teljesen ok nélkül ordibált, akkor valaki megkérdezte:

-Miért tetszik ordibálni?

-Nem veled ordítók

-Hát...de zavar

-engem meg az zavar, hogy belepofázól az órámba

2018. márc. 23. 18:53
 18/25 anonim ***** válasza:
O_O
2018. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
*milyen órájába? Hiszti, dráma? Azért aztán nem kár:D
2018. márc. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
(* De ez itt meg O_O elkerekedett,döbbent nézést jelez.)
2018. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!