Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha direkt szívatna...

Mit tegyek, ha direkt szívatnak a "tanárjaim"? Nem csak engem, hanem az egész osztályt.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 8.-os vagyok, már lassan a végéhez közeledve, de egyre kevésbé bírom a rendszert. Korábban se volt normális, de például a felvételinél majdnem max pontot vittem (akkor is volt egy-két 4,7-4,8-ra 4-es). A felvételim nem sikerült olyan rosszul, bár többre számítottam (szám szerint 81 pont). Még nem derült k teljesen, hogy hova vettek fel, de egész neves iskolába is van jó esélyem, név szerint a Kőbányai Szent László Gimnáziumba. De azonban egyre durvult a helyzet. A tanárok nagy része csak üvöltözik (tanítás helyett), mindenkit szívatnak a jegyekkel is, hogy hülyék vagyunk, a betanulós munkára is alkalmatlan mindenki....és hát nekem is rontják az átlagomat. Mondom, ez nem az a "akinek nem inge, ne vegye magára" kategória, mert mondom, mindenkit szívatnak ezekkel, néha "kilogikázzák", hogy nem tanulunk, meg egy-két ilyen érdekes logikájú tanár van. De még tesiből is van, akit azzal fenyegetnek, hogy megbuktatják belőle, meg minden (én abból 3-as vagyok). De mondjuk a biosz tanár is kitalálta, hogy mostantól rohadt nehéz TZ-ket fog íratni, és ezt így ki is jelentette, mert "visszaélünk a "jó szívével"", de ez minden tantárgyból megy. Lesz valami nagyobb gond, ha "lerontom" a jegyeimet? Azért még sem keltene jó benyomást egy nevesebb gimiben, ha ennyit rontanék év végén. Mi lenne belőle? Hogy állnának hozzá? És mit tudok tenni?

2018. márc. 20. 16:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Nallunk is pont ez van... a kemia tanar megorult. Eddig sem tanitott jol de legalabb normalis volt. Most iratott eg tzt amibol az egesz evfolyambol a legjobb 3 let... es ne ugy kepzeljetek el h egy szar iskolaba jarok hulye gyerekekkel mert van olyan osztalytarsam aki 96pontos felvetelit irt... es tobbre szamitott. En pl eddig vegig dicseretes voltam kemiabol a felvetelim 90pontos lett es a tzm meg most kettes :(
2018. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
90 pont, szép teljesítmény :) . Amúgy ez szerintem leginkább a tanárt minősíti...
2018. márc. 24. 08:42
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez, sőt most kezdődött a kivételezes is, a durva hogy még az igazgató is. Szintén én is kitűnő vagyok vagyis csak voltam, a szivatasok miatt. Mi az egész osztállyal nem vártunk évvégéig megmondjuk az összes tanárnak a véleményünk, van aki vette a lapot és abba hagyta 😊
2018. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
hát...nekünk az a baj, hogy ez kb. csak engem zavar. Az osztály nagy részét pont nem érdekli, hogy hogy tanít a tanár, vagy milyen jegyet kap, meg ilyenek, akiket meg érdekel, azok se nagyon "merik" megmondani.
2018. márc. 25. 16:27
 25/25 A kérdező kommentje:
Meg a matekot is úgy tanuljuk, hogy ez a "nem kell megérteni, csak be kell magolni" hozzáállás van. És ez is csak engem zavar, hogy fogalmam se lehet, hogy ez hogy, vagy mint...esetleg megnézem a könyvben, de hát...azért nehéz egy ilyen tanárral megtanulni...pl. valaki szerint elmagyarázza, na akkor megkérdeztem tőle, hogy akkor a négyzet+b négyzet miért is egyenlő c négyzettel? Erre azt mondta, hogy "mert ha összeadjuk azokat, akkor pont a c négyzet jön ki"...hát köz...tehát vannak akik még azt sem veszik észre, hogy ez így sz*r tanítás...
2018. márc. 25. 16:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!