Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan írjak 85% feletti...

Hogyan írjak 85% feletti emelt töri érettségit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

51 napom maradt az emelt töri érettségiig. Magyar-történelem szakra megyek tanárképzésre.

A magyar érettségi miatt nem aggódom, az eddigiek alapján 90-95% lesz. Németből már van egy 93%-os érettségim és jövő héten nyelvvizsgázom.

A választott tantárgyam a rajz, az is 85% felett lesz. Matek meg ahogy sikerül, az gyengébb (60-70)

Az egyetlen amitől félek az emelt töri. Hiába járok 2 éve fakultációra, rengeteg az anyag. Főleg az esszéfeladatoktól félek. És sajnos annyi számonkérés van mindenből, hogy ismételni nem is tudtam eddig, csak feladatlapokat csináltam.



2018. márc. 28. 20:42
 1/4 Pemmencs ***** válasza:
Én tavaly emelteztem történelemből. Nem mondom, hogy nem volt nehéz...nagyon sok feladatot töltöttem ki a Trefortban kapható történelem érettségi előkészítő munkafüzetből. Megnéztem az összes Zanza tv részt(bár az közép inkább) Megvettem a kidolgozott szóbeli tételek könyvet azt elolvastam és kihúztam a lényeget. Nagyon jó töri könyvei vannak Ujvári Pálnak azt mindenképp olvasd el ha már kijegyzetelni nem lesz időd. Remélem tudtam segíteni, ha bármi kérdésed van tedd fel nyugodtan
2018. márc. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Huh van nagyon sok töri felkészítő könyvem. 2017-es 10 próbaérettségi, 30 szóbeli tétel.

2015 szóbeli tételek.

Érettségi emelt adattár. Mindent bevetek :)

2018. márc. 28. 21:12
 3/4 A kérdező kommentje:
Van valami módszer arra, hogy ne csak magolás legyen, hanem tényleg meg is maradjon az egész anyag?
2018. márc. 28. 21:54
 4/4 Pemmencs ***** válasza:
Kártyákat tudsz készíteni, azokra kulcsszavakat írni és úgy memorizàlni. Évszàmoknál emberekhez-korszakokhoz társítod. Próbálj minél többet erről beszèlgetni, hogy mindennap az eszedben legyen ezt mondjuk úgy hogy ha más is emeltezik és összeültök
2018. márc. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!