Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin van valamilyen...

Érettségin van valamilyen limit megadva hogy hány tételt kérdezhet szóbelin a tanár?

Figyelt kérdés

Történelem faktos vagyok, ettől függetlenül csak középszintű érettségit teszek.

Az iskolánkban van minden évben kisérettségi, így történelemből is aminek a szóbelijére a faktos tanárunk 20 tételt adott meg, és mintha valami olyasmit hallottam volna az osztálytársaimtól hogy amúgy nem adhatna ennyit a nagy érettségire. Szóval a kérdés hogy adhatna-e mégis, vagy pedig ki fogunk húzni párat?



2018. márc. 30. 19:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam, 28 tételt adott (úgy hogy az emelt érettségizőknek 30 lesz)
2018. márc. 30. 19:36
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
A tananyag adott, és egy dekával nem lesz kevesebb attól, hogy 10 helyett 20 tétel van, csak a felosztása más.
2018. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 20 tétel volt töriből érettségin. A kisérettségi pedig nincs központilag szabályozva. A #2-esnek igaza van, csak fordítva írta. Ha 20 tétel helyett 10-et ad meg, mert kettesével összevonja, akkor semmivel nem vagytok előrébb.
2018. márc. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Érettségin,élesben akkor húzol mégegy tételt, ha az elsőről , amit kihúztál, abszolút semmi fogalmad nincsen. De ha mégegy tételt húzatnak, akkor már eleve 3-asról indulsz, tehát ha maxra, fullra elmondod azt a 2.nak kihúzott tételt, akkor már legjobb esetben csak 3-ast kaphatsz,és onnan még lefelé mehetsz, fölfelé már nem.
2018. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
30 tételben van maximálizálva ha jól tudom / tárgy.
2018. márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Egy tételt kérdezhet, kivéve, ha nagyon kuka vagy, mert akkor még egyet.

Ha azt kérdezed, hogy hány tételt tehet ki az asztalra, amiből kihúzhatod azt az egyet, akkor a válasz az, hogy 20-22 között. Még az is szabályozva van, hogy melyik témakörből hányat. Itt van leírva: [link]

Ha arra irányult a kérdésed, hogy hány tételt adhat meg a tanár előre, akkor a válasz az, hogy egyet se. Ha kiadja nektek a tételeket, akkor fegyelmi vétséget követ el. A témaköröket kell kiadnia, ez is ugyanott van leírva. Csak magyarból szabad tételeket kiadni, a tárgyak többségéből nem.

Hallani meg én is tudok mindenféle pletykákat... De most már látod a hivatalos forrást.

2018. márc. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor tisztázzuk: ilyen hogy kisérettségi NINCS. Ezt maximum a ti iskolátokban találta ki valaki, és gyakorlatilg nem más, mint egy érettségit imitáló témazáró. Ennélfogva semmilyen központi szabályozás nincs, annyi tételt adnak meg amennyit nem szégyellnek.


(Nálunk általánosban volt ilyen "kisérettségi", ott is az értelmesebbje tudta, hogy hiába a rémisztgetés ezzel kapcsolatban, valójában csak egy dolgozatjegyet ér.)

2018. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nálunk van kisérettségi. 16 tétel/tárgy és az éves jegyek 1/3-át határozza meg, de minden iskolában más. Én személy szerint ezt a módszert egy kicsit szemétségnek tartom, mert Pl, ha minden jegyed ötös az adott tantárgyból, de a kisérettségid hármas lesz, akkor már nem lehet jobb jegyed négyesnél. :/
2018. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nálunk van kisérettségi. 16 tétel/tárgy és az éves jegyek 1/3-át határozza meg, de minden iskolában más. Én személy szerint ezt a módszert egy kicsit szemétségnek tartom, mert Pl, ha minden jegyed ötös az adott tantárgyból, de a kisérettségid hármas lesz, akkor már nem lehet jobb jegyed négyesnél. :/"


Szerintem ez, hogy a jegy harmadát éri is kamu. Amúgy meg nyolcadik végén, felvételik után már a kutyát nem érdekli.

2018. ápr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!